1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. YouTube Video İzlenme Arttırmanın Yolları

YouTube Video İzlenme Arttırmanın Yolları

featured

Bir kanalın başarısı izlenmeleri ile fark yaratacağından dolayı YouTube video izlenme arttırmanın yolları hakkında sizleri elimizden geldiğince bilgilendireceğiz. Youtube, artık izlenme ve abone rakamlarına göre bir kanalın kalitesini değerlendirme yoluna gidiyor ki para kazanma aktif oluyor.

Youtube para kazanma yolları ile alakalı zaman içerisinde makalelerimiz olacak. Ancak şimdi sizlere elimizden geldiğince video izlenme rakamlarını arttırmaya yönelik bilgiler sunacağız.

Doğru ve Özgün İçerik

Önceliğiniz kendiniz için en doğru kategoriyi seçmek olacak. Popüler kategorilerde tamamen size ait, telif içermeyen kaliteli içerikler üretin. Bu içerikleri sürekli olarak üretin ki insanlar kanalınızı sürekli takip etme gereksinimi duysun. Farklı youtube içerik üreticilerine özenmeden kendi tarzınızı yaratın.

İzleyici Kitlesini Geniş Kapsamlı Tutun

Üslubunuz, videolarınızda ki içerik düzeyi aslında sizlerin hitap edeceği kitleyi belirler. Gençler, çocuklar, yetişkinler. Her sınıfa erişecek videolar hazırlayın. Bunu yaparken küfür kullanmamaya, şiddete özendirmemeye dikkat edin.

Youtube, içeriklerinizi puanlarken ve kişilere önerirken buna dikkat eder. Bir kanalda içerik potansiyeli nasıl başlarsa öyle devam eder. Bu yüzden herkesi hedef alın.

Türkiye Odaklı Değil, Dünya Geneli Odaklı Düşünün

Biliyorsunuz ki Youtube, videolarınızda dünya genelinden kişilere erişme imkanını sizlere sunuyor. Kısacası videolarınızı TÜRKÇE yayınlayabildiğiniz gibi İNGİLİZCE ALTYAZILI gibi seçenekler ile de yayınlayabiliyorsunuz. Global pazarda olmak her zaman avantaj ve sizlerde geniş kapsamlı düşünme yoluna gidin. Bu sizlere para anlamında da avantajlar kazandıracak.

Sosyal Medya Reklamları ile Yükselin

Youtube kanalınızın ya da videolarınızın genel hatları ile kısa sürede büyümesi için reklam şart. Günümüzde özellikle INSTAGRAM, insanlara ulaşmak için en iyi mecra. Bunun dışında Facebook ve Twitter platformlarında da videolarınızı ve kanalınızı tanıtma yoluna gidin. Youtube kanalınıza Google aracılığı ile de reklam verebilirsiniz.

Görüntü Kalitesi Yüksek ve Özgün İçerikler

ÇALINTI içerikten kaçınmak gerekiyor. Diğer Youtuber içerik üreticiler ile aynı tarzda videolar çekmez sizler adına sıkıntı yaratabilir. İnsanların eleştirilerine maruz kalabilirsiniz. Bu nedenle kendi özgün içerik başlıklarınızı belirlemelisiniz.

Tabi ki her video görüntü kalitesi, ses kalitesi açısından da değerlendirilir. Bu nedenle her içeriğinizde kaliteye özen gösterin.

 

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap