1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. Youtube Trend Nedir?

Youtube Trend Nedir?

featured

Bugün yeni ve bir o kadar da önem arz eden seçeneklerden birisi olan YouTube Trend ile alakalı olarak bilgiler sunacağız.

YouTube Trend Nedir?

YouTube Trend, yüklenmesi itibari ile ciddi anlamda izlenme ya da beğeni almış videoların hızlı bir şekilde trend ekranı üzerinde listelenmesi ve kolay ulaşılabilir olduğu bir kısımdır.

Zaman içerisinde Youtube sistemi tarafından geliştirilen bu sistem çok ciddi anlamda eleştirilere maruz kalmıştır. Trend videolar içerisinde listelenen videoların önemli bir kısmında sıkıntı söz konusudur. Bu neden dolayısı ile birçok YouTuber, tepki videoları ile bu özelliği eleştirme yoluna gitmiştir.

YouTube Trend Ne İşe Yarar?

İstatistikler gösteriyor ki Trend içerisinde yayınlanan videoların ve video sahibi kanalların istatistiklerinde yükselme hızlanıyor. Yani daha çok izlenmeye, daha fazla aboneye ulaşma şansına sahip olduğunuzu net olarak söyleyebiliriz.

YouTube Trend sistemi ile alakalı olarak tabi ki tepki videoları da söz konusu. Bu neden dolayısı ile sizlere elimizden geldiğince bunları tanıtmak istiyoruz. YouTube Trend kategorileri içerisinde birçok farklı seçenek var. Bu seçenekler arasında;

  1. Müzik
  2. Oyunlar
  3. Haberler
  4. Filmler

Bu kategorilere göre YouTube, kendi otomatik algoritması ile birlikte videolar için ayrıştırma yapar. Bazı videolar, kısa süre içerisinde trend kategorisi içerisinde listelenir. Hatta trend kategorisinden girmeseniz dahi videolar trend listesi içerisinde yer alıyor ise video başlığının üstünde detay yer alıyor. Bunun da resmini hemen paylaşalım.

Kısacası yukarıda gördüğünüz üzere trend videolar hakkında net şekilde bilgi edinebilirsiniz. İnsanların çoğu da popüler videolara erişmek için YouTube Trend özelliğini kullanma yoluna gider.

YouTube Trend Tepki Videoları

Tabi ki birçok YouTuber bu anlamda tepki videosu çekti. Kısa süre içerisinde yüksek izlenme rakamlarına erişen videolar bu anlamda sistem tarafından otomatik ayrıştırılıyor. Tepki videolarına çok fazla anlam veremesek de herkesin kendisine göre bir nedeni var. Bizde bunları elimizden geldiğince sizlere sunuyoruz.

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap