1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. YouTube Studio Mobil Uygulaması Nasıl Kullanılır?

YouTube Studio Mobil Uygulaması Nasıl Kullanılır?

featured

Bugün ki makalemizde siz değerli okuyucularımıza YouTube Studio mobil uygulaması ile alakalı bilgiler sunacağız. YouTube içerik üreticileri, bildiğimiz gibi artık her geçen gün rakam olarak daha fazla artıyor ve ortaya çok daha ilgi çekici seçenekler çıkıyor.

YouTube kanalınız ile alakalı detayları her zaman bilgisayar başında olamayacağınız için yönetme şansınız olabilir. Google mühendisleri, bunun için pratik bir çözüm buldu ve sizler için bu mükemmel yönetim uygulamasını geliştirerek işleri çok daha kolay hale getirdi.

YouTube Studio Mobil Uygulaması Nedir?

YouTube Creator Studio uygulaması, kanalınız ile alakalı olarak birçok şeyi akıllı telefonunuzdan izleme ve yönetme imkanını sizlere sunan gelişmiş bir uygulamadır.

Uygulamanın boyutu son derece küçüktür ve sizler için gelişmiş seçenekleri sunar. Uygulama içerisinde tüm videolarınızı düzenleyebilir, yorumları kontrol edebilirsiniz. Ayrıca öyle ki Analytics verilerini belli başlı metrikleri kullanarak da en ince ayrıntısı ile yönetirsiniz. Gelirlerinizi izleyebilirsiniz. Kısacası YouTube sistemini %60 oranında telefonunuza getiren gelişmiş bir uygulama modelidir.

YouTube Studio Mobil Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Aslında kullanımında sizleri zora ya da sıkıntıya sokacak herhangi bir detay olmadığını söylememiz gerekiyor. Uygulamayı Android ya da iOS uygulama marketinden ücretsiz olarak akıllı telefonlarınıza indirme şansına sahipsiniz. Linkleri buradan da verecek olursak;

YouTube Studio Android Uygulaması indir

YouTube Studio iOS (iPhone) Uygulaması indir

Yukarıdaki linkleri kullanarak telefonunuza uygulamaları pratik bir şekilde indirin. YouTube kanalınız hangi GMAİL hesabınıza tanımlı ise bu hesabınızı Android cihazlarda AYARLAR > HESAPLAR kısmından telefonunuza tanıtmanız gerekiyor. Aksi takdirde uygulamada Gmail ile giriş gibi bir seçenek ne yazık ki söz konusu değildir.

iOS cihazlarda yine giriş mantığı biraz daha farklı. Kanalınıza uygulama üzerinden bağlantı yaptıktan sonra kanalınız ile alakalı tüm veriler ana ekranda listelenmeye başlar. Sol kısımda ki açılır menüyü kullanarak kanal ve videolarınız ile alakalı birçok seçeneği yönetme şansına sahip olursunuz. Bazı yapabileceksiniz;

  1. YouTube videolarınızda açıklama vs. gibi bilgileri düzenleyebilir,
  2. Yorumları inceleyebilir ve anında cevap verebilir,
  3. YouTube Analytics verilerini ve her videonun performansını kontrol edebilir,
  4. Oynatma listelerinizi düzenleyebilir,
  5. Kanalınızın genel ve videolarınızın tekil gelirlerini kontrol edebilirsiniz.

 

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap