1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. YouTube SEO kuralları ile popüler olmak

YouTube SEO kuralları ile popüler olmak

YouTube SEO kuralları

YouTube SEO kuralları ile birlikte kullanıcılar kendi kanallarını daha da yükseltebilir, video izlenme oranlarını arttırabilir.

YouTube, günümüzde milyarlarca kullanıcıya hitap eden bir platform. Video paylaşmak ve video izlemek için doğru adres olan YouTube, her geçen gün daha da büyümeye ve daha da gelişmeye devam ediyor. YouTube kullanıcıları eğer bu platformda para kazanmak istiyorsa veya daha fazla kitleye ulaşmak istiyor ise bu konuda yapması gereken bazı şeyler bulunuyor. Eğer YouTuber bu detaylara dikkat ederse bu işte başarılı olabilir.

YouTube SEO kuralları

YouTube’da dikkat edilmesi gereken durumlardan birisi video kalitesini yüksek tutmak, içerikleri en iyi şekilde çekmek. Günümüzde standart olarak kabul edilen çözünürlük 1080p olmakta fakat kullanıcılar isteğe bağlı olarak 720p veya daha farklı bir çözünürlük de tercih edebilir. Bunun yanı sıra videonun içeriği ve videodaki davranışlar da kullanıcıları çeken durumlar olacaktır. Bu gibi detaylara dikkat ederek videoyu en iyi şekilde hazırlamak gerekiyor.

YouTube SEO kuralları konusunda dikkat edilmesi gereken durumlardan bir diğeri video düzenleme kısmı olmakta. Video hazırlandıktan sonra düzenlenirken işlemler özenli bir şekilde yapılmalı, her bir kare en iyi şekilde ayarlanmalı. İzleyicilerin ilgisini çekeceği bir şekilde hazırlanan bir videonun ilgi çekiciliği ve popülerliği de yükselmeye başlar.

YouTube SEO kuralları

Kullanıcıların dikkat etmesi gereken bir diğer kısım video yükleme ekranı olmakta. Video yüklenirken video başlığının ve videonun kapak kısmının en iyi şekilde belirlenmesi gerekiyor. Çünkü kullanıcılar önerilen videoları incelerken başlık ve kapağa dikkat eder. Başlık doğru bir şekilde kullanıcıları videoya çekecek şekilde hazırlanması gerekirken kapak dikkat çekiciliği ile kullanıcılara adeta “Videoyu aç.” dedirtmeli.

Bir YouTube videosu yüklerken videonun açıklaması, etiketleri, kategorisi, konumu ve bunun gibi pek çok detayını eklemek videonun bir kademe daha ön plana çıkmasına yardımcı olan bir eylem. Bir video ne kadar düzenli ve ne kadar özen gösterilerek hazırlandıysa o videonun popülerliğinin artması mümkün olmakta. Bundan dolayı kullanıcılar videonun ayarlarını iyi yapmaları gerekir.

YouTube SEO ile daha kaliteli video çeken bir kullanıcı eskisine göre daha fazla ön plana çıkmaya başlıyor. Bundan dolayı videolar daha çok kullanıcıya ulaşabiliyor. Videoların daha fazla kullanıcıya ulaşmaya başlaması videonun abone sayısını da yükselten bir durum olmakta. Bu da YouTube kullanıcısının daha çok motive sağlaması ve daha çok proje yapmasına imkan tanıyor.

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap