youtube

Youtube Mp3 Nasıl İndirilir?

Türkiye de olmak üzere dünya genelinde en çok ziyaret edilen, kullanılan sosyal medya platformlarından biri de Youtube’dir. Bu noktada her türlü video bu platform üzerinden izlenebilmekte olup Youtube mp3 nasıl indirilir en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Zira Youtube, platform itibari ile sadece müzik ve şarkıları sadece izleyerek dinleme olanağı sunmakta olup mp3 ve benzeri bir uzantı şeklinde tekrar tekrar dinlemeye olanak tanımamaktadır. Kullanıcılar ise beğendikleri müzik ve şarkıları indirmek ve sonradan dinlemek için farklı yöntemler ve adımlar izlenebilmektedir.

Her ne kadar Youtube üzerinden mp3 uzantılı olarak o videoyu indirmek için özel programlar bulunsa da genel itibari ile programsız da oldukça kolay bir şekilde indirme işlemi yapılabilir. Yazıda hem Android hem iOS hem de PC için programlı ve programsız çözümler ele alınmıştır.

PC için Programsız İndirme

PC üzerinden indirme işlemi yapmak isteyenler için en çok kullanılan yöntemler arasında programsız olanlar yer almaktadır. Youtube mp3 nasıl indirilir bu noktada şu basit adımları izleyerek gerçekleştirilebilir.

  • Programsız çözüm sunan sitelerden biri de y2mate sitesidir.
  • İndirme yapmak için öncelikle indirmek istediğiniz videonun tarayıcının adres çubuğunda yer alan bağlantıyı kopyalamaları gerekmektedir.

Youtube mp3 nasıl indirilir

  • Daha sonrasında ise https://www.y2mate.com/tr3 adresine giriş yapılır.
  • Site içerisinde ana sayfada “Youtube URL’sini buraya arayın ya da yapıştırın” yazılı bir kısım bulunur.
  • Bu kısma daha önce kopyaladığınız videonun linkini yapıştırın ve “Başla” deyin.
  • Açılan sayfada “Video”, “mp3” ve “Audio” olarak üç kısımda indirme seçeneği sunulmaktadır.
  • Buradan “mp3” kısmına giriş yapılır ve “İndir” butonuna basılır.
  • İndir butonuna bastıktan sonra indirme işlemi gerçekleştirilmiş olur. Ayrıca aşağıda yer alan mp3 dönüştürücü kullanarak indirme işlemi yapmak da mümkün olmaktadır.

Aynı zamanda alternatif olarak KeepVid, Snaptube, Dentex YouTube Downloader ve DVD Fab YouTube to MP3 gibi programlar da tercih edilebilmektedir.

Android için İndirme

2 5

PC’nin yanı sıra Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlar üzerinden de Youtube üzerinden indirme işlemi gerçekleştirmek mümkündür. Ücretsiz bir ara yüze sahip olan program ile indirmek istenen videoları farklı kalitelerde indirmek oldukça kolaydır. Playstore üzerinden indirilemeyen programı APK olarak indirerek telefonunuza kurmanız gerekir. Youtube mp3 nasıl indirilir için ise aynı şekilde yine videonun paylaşım URL’sini kopyalayıp programda ilgili kısma yapıştırılır ve indir tuşuna basılır.

Fakat ilgili URL’lerin Youtube program üzerinden değil de telefonun internet tarayıcısı üzerinden adres çubuğundaki şekli ile kopyalanması gerekmektedir. Bu kopyalanıp ilgili yere yapıştırılması ile indirme işlemi gerçekleştirilmiş olur.

iOS Üzerinden İndirme

İlgili mp3 indirme işlemini iOS cihazlar üzerinden gerçekleştirmek için ise Appvalley programı ile Jailbreak olmadan kolaylıkla indirme yapılması mümkündür. Öncelikle bu programın telefona indirilmesi gerekmektedir. Uygulamaya girmek için ise öncelikle Ayarlar, Genel, Profiller ve Aygıt Yönetimi, Çıkana Tamam deyip Güven’e tıklamak gerekir.

Youtube mp3 nasıl indirilir

Sonra programa giriş yapılır. Youtube++ program bu program içerisinden indirilir. Fakat bazı iOS sürümlerinde indirme yapmak için Jailbreak yapmak zorunda olur. Programa girilir yukarıda üç noktaya tıklandığında “AddtoDownloads” seçeneğine tıklanır ve böylelikle ilgili video mp3 olarak indirmek mümkün olur.

Youtube mp3 nasıl indirilir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu