1. Ana Sayfa
 2. Sosyal Medya Haberleri
 3. YouTube Mail Adresi Nasıl Değiştirilir?

YouTube Mail Adresi Nasıl Değiştirilir?

YouTube Mail Adresi Nasıl Değiştirilir?

Bugün ki makalemizde sizlere YouTube mail adresi nasıl değiştirilir sorusuna yanıt verecek ve alternatifli olarak sizlere alternatifler sunacağız. Bilindiği üzere Türkiye genelinde de artık YouTube yayıncılığı ile alakalı olarak çok ciddi manada somut adımlar atılıyor. Birçok kişi, çeşitli nedenlere bağlı olarak zaman içerisinde mail adresini değiştirme yoluna gidiyor ve bu da beraberinde soru işaretlerini getiriyor.

Google, bu anlamda çok fazla seçeneği sizlere sunmuyor. Özellikle para kazanması açık olan kanallar için bilgi değişiklikleri ile alakalı olarak da alternatifler kendisini gösteriyor. Şimdi ise YouTube mail adresi değişikliği ile alakalı olarak da sizlere bilgiler verecek ve merak ettiklerinizi yanıtlayacağız.

YouTube Mail Adresi Nasıl Değiştirilir?

YouTube mail adresi konusunde değişiklik yapmak, aslında kanal sahibi değiştirmek ile hemen hemen aynı mantığa denk gelir. Dolayısı ile bunu yapmanın ne yazık ki daha kolay bir yöntemi olmadığını da net olarak söylemek zorundayım. Google, altyapı olkarak bu gibi köklü değişimler konusunda ne yazık ki esnek davranmıyor. Bu neden dolayısı ile tam olarak aşağıdaki seçenekleri enine boyuna analiz ederek bilgi edinme yoluna gidin.

 • Öncelikle www.youtube.com adresini açın.
 • Açtıktan sonra sağ üst köşede yer alan mavi renkli OTURUM AÇ butonuna tıklayın.
 • Oturum açma butonuna tıkladıktan sonra GMAİL bilgilerinizi girin ve sisteme giriş yapın.
 • Akabinde sağ üst köşede yer alan profil resmi üzerine tıklayın ve “GOOGLE HESABINIZI YÖNETİN” butonuna tıklayın.
 • Gelen ekranda “GİZLİLİK VE KİŞİSELLEŞTİRME” kısmına tıklayın ve ilerleyin.
 • Gelen ekranda sol kısımda “KİŞİSEL BİLGİLER” kısmına tıklayın ve bir sonraki aşamaya doğru ilerleyin.
 • Alt kısma doğru indiğinizde “İLETİŞİM BİLGİLERİ” kısmı altında mail adresinizin yazdığını göreceksiniz. Mail adresinizin üzerine tıklayın.
 • Sonraki ekranda “GOOGLE HESASBI E-POSTA ADRESİ” seçeneğini göreceksiniz. Mail adresinizin üzerine tıklayı ve mail adresiniz yerine yeni bir mail adresi yazın. Sonrasında işlemleri sorunsuz şekilde tamamlamış ve mail adresinizi değiştirmiş olacaksınız.

YouTube mail adresi nasıl değiştirilir sorusunun yanıtı tam olarak bu şekilde uygulanır. Ancak internet üzerinde alternatifli olarak seçenekleri sizlere sunan birçok alternatif kendisini gösteriyor. Dünyanın en hızlı büyüyen video platformu olarak dikkat çeken YouTube, kanal sahibi değişikliği ile alakalı olarak da farklı alternatifleri sizlere sunuyor.

Sitemiz içerisinde daha önceki dönemde sizlere YouTube marka hesabı ile alakalı olarak bilgilendirme yapmıştık. Bir YouTube kanalının marka hesabına taşınması önemli bir diğer konu olarak da dikkatleri çekiyor.

Yorum Yap
 • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap