1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. YouTube Kanalına Yönetici Ekleme Nasıl Yapılır?

YouTube Kanalına Yönetici Ekleme Nasıl Yapılır?

YouTube Kanalına Yönetici Ekleme

Kanal sahiplerinin çokça araştırdığı YouTube kanalına yönetici ekleme nasıl yapılır sorusuna yanıt vermek istiyoruz. Türkiye genelinde özellikle YouTube projelerine karşı eğilim ciddi manada artış gösterdi demek yanlış olmaz. Özellikle bu kanalların zaman içerisinde yönetimi oldukça zor olduğundan dolayı birçok farklı sıkıntıyı da beraberinde getiriyor.

Kanallarınıza GMAİL hesabı üzerinden dilediğiniz kişiyi yönetici yapabildiğinizi biliyor muydunuz? YouTube kanal yöneticisi olmak için kanal sahibinin verdiği yetkiler nezdinde adımlar atabiliyorsunuz. Bizde elimizden geldiğince detayları resimli olarak sizlere sunma yoluna gideceğiz.

YouTube Kanal Yöneticisi Nedir?

Kanal yöneticisi, YouTube platformunda kanal sahibinin dışında kanala video atabilen, videoları düzenleyebilen ve yorumları inceleyebilen bir rütbedir.

Bildiğimiz gibi kanallarımızı tek başımıza değil birçok farklı ortak ile yönetebilme gibi durumlar zaman içerisinde ortaya çıkıyor. Hal böyle olunca da bu ortakların da kanala diledikleri zaman müdahale edebilmeleri için bir yöneticilik almaları da gerekiyor demek yanlış olmaz. Tabi ki bunu yapabilmek için de kanal yönetim paneline erişiminiz olması gerekiyor.

Bu arada Tilkinet YouTube kanalı mutlaka ziyaret edin. Sizler için bilgilendirici ve ihtiyacınız olan her türlü içeriği en ince ayrıntısı ile sunuyoruz.

YouTube Kanal Yöneticisi Ekleme (Resimli Anlatım)

Öncelikli olarak bu işlemi yapabilecek tek kişi, kanalın sahibi olacaktır. Kanal sahibi, doğrudan yönetim paneline girmek sureti ile GMAİL hesabı üzerinden sizleri yönetici olarak eklemek üzere talep gönderebilir. Yani yönetici olarak eklenecek kişinin de GMAİL adresinin olması gerekiyor demek yanlış olmaz. Şimdi sırası ile aşamaları hep birlikte analiz edelim.

1-) Öncelikli olarak YouTube resmi internet sitesini açın. Yönetici mailiniz ile YouTube açtı iseniz sağ üst köşede kanal logonuzu görürsünüz. Üzerine gelin ve akabinde aşağı doğru açılan sekmede YouTube Studio sekmesine tıklayarak ilerleyin.

YouTube Yönetici Ekleme

2-) YouTube Studio panelinde kanalınızdaki videolar ile alakalı olarak birçok istatistiğin bulunduğu ana ekrana giriş yaparsınız. Solda sizleri bir menü karşılar. Bu menüde birçok farklı seçenek mevcut. En alt kısımda yer alan AYARLAR sekmesine giriş yapmanız gerekiyor.

YouTube Kanalına Yönetici

3-) AYARLAR sekmesine tıkladığınızda karşınızda küçük bir ekran belirir. Bu ekranın da sol kısmında sekmelerin olduğunu göreceksiniz. Bu ekranda kanal ile alakalı tüm detayları yapabiliyorsunuz. Sol kısımda yer alan İZİNLER sekmesine tıklayın.

YoTube Kanal Sahibi Ekleme

4-) Bu ekranda kanal sahibi olarak kendinizi ve altında mail adresini de görebileceksiniz. Sağ üst köşede gördüğünüz üzere DAVET ET sekmesi adı altında bir özellik sizlere sunuluyor. Bu sekmeye tıklayın. E-Posta kısmında kanalınıza yönetici olarak eklemek istediğiniz kişinin GMAİL adresini yazın. Burada önemli olan noktada, ne olursa olsun GMAİL daveti yapabilirsiniz.

YouTube Yönetici Daveti

5-) Ardından alttaki seçenekte de görebileceğiniz üzere ERİŞİM seçeneği mevcut. Bu seçenek, davet edeceğiniz kişiye kanalınız ile alakalı olarak vereceğiniz yetkiler anlamına geliyor. Yönetici, Düzenleyici ve İzleyici seçenekleri mevcut. Buradan istediğiniz seçeneği işaretleyerek BİTTİ butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

YouTube Editör Ekleme

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME: Daveti gönderdikten sonra yönetici olarak davet ettiğiniz kişiye bir ERİŞİM DAVETİ gider. Bu kişi, bu davet içerisinde yer alan butonu onaylayarak yöneticiliği onayladığı an itibari ile kanalınız için yönetici olmaya hak kazanır.

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Özgür 8 ay önce

    Ama görev verme olayı 30 gün geçerli oluyor. 30 günün sonunda o kişi yeni bir e posta hesabı almak zorunda kalıyor. Bunun çözümü nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir