1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. Youtube Kanalı Nasıl Engellenir?

Youtube Kanalı Nasıl Engellenir?

featured

Youtube kanal engelleme özelliği bazı durumlarda çok gerekli olabilir. Youtube algoritması gereğince daha önceden izlediğiniz videolar kapsamında ilgi alanlarınıza ya da takip ettiğiniz kanallara göre izleme tavsiyeleri sunmaktadır. İstenmeyen kanalların çıkmasını ise Youtube içerik engelleme sayesinde yapabilirsiniz.

Youtube Kanal Engelleme Neden Kullanılır?

Youtube’da kanal engellemek platformun sunduğu algoritma önerilerinin hoşuna gitmediği durumlarda yardımcı olabilir. Daha önceden izlediğiniz ya da takip ettiğiniz kanallara göre ana sayfanızda video tavsiyesinde bulunan Youtube bu yüzden görmek istemediğiniz kanalların akışa düşmesine neden olabilir. Bu durumda ise görmek istemediğiniz kanal ve içeriklere bir daha denk gelmemek için kanal engelleme kullanabilirsiniz.

Youtube Kanal Engelleme Nasıl Yapılır?

Youtube kanal engelleme yapmak için ilk olarak herhangi bir ayar kullanmadan gizli mod özelliğini kullanabilirsiniz. Dilerseniz tarayıcınızdan da gizli mod özelliğini seçerek kullanıcı geçmişi olmadan Youtube’un rastgele içerik sunmasını sağlayabilirsiniz. Gizli mod özelliğini kullanmadan da içeriklere karar vermeniz mümkün.

Bunun için Youtube izleme geçmişini duraklatmak gerekmektedir. Tarayıcıda Youtube hesabınızı açın ve sol üst köşede yer alan üç çizgili menü simgesine, ardından da Geçmiş’e tıklayın. Daha sonra ise sağ tarafta çıkacak olan İzleme Geçmişini Duraklat seçeneğini seçin. İzleme geçmişini tekrar aktif hale getirmek isterseniz de aynı yöntemi tekrarlayarak geçmişi aktif kılabilirsiniz.

Bu yöntemi mobil cihazlardaki uygulama üzerinden yapmak için ise cihazdan Youtube uygulamasını açın. Daha sonra sağ üst kısımda profil resminize, sonrasında ise Ayarlar ve Geçmiş ve Gizlilik sekmesini seçin. Burada çıkacak olan izleme geçmişini duraklat seçeneğini seçin ve size artık benzer videolar ve kanallar tavsiye edilmeyecektir.

İzleme geçmişinizi değiştirmeden bir kanaldan gönderilen içerikleri görmek istemiyorsanız bu durumda Youtube kanalı engelleme seçeneğinden yararlanmanız gerekir. Engellemek istediğiniz kanalın profilini ilk olarak açın ve hemen ardından Hakkında sekmesini seçin. Youtube kanalını engellemek için sağ orta kısımda çıkan bayrak simgesini seçin. Bayrak simgesine tıkladıktan sonra açılır listeden de Kullanıcıyı engelle seçeneğini seçin ve Youtube kanalını Kullanıcıyı engelle seçeneği ile engelleyin. Engelleme kapsamında artık söz konusu kanalın videolarına da yorum yapamazsınız.

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap