1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. YouTube Kanalı Nasıl Başkasına Devredilir?

YouTube Kanalı Nasıl Başkasına Devredilir?

featured

Bugün ki içeriğimizde sizlere YouTube kanalı nasıl başkasına devredilir sorusu ile alakalı olarak bilgiler sunmak amacında olacağız. Bildiğimiz gibi günümüzde çok ciddi bir sektör ve işkolu haline gelen YouTube, her geçen gün kendisini biraz daha geliştirerek bu anlamda emsalsiz hale gelmek için somut adımlar atıyor demek yanlış olmaz.

YouTube kanalları ile alakalı olarak zaman içerisinde birçok farklı özellik değişimi ile birlikte kural değişimi de kendisini gösterdi. Para kazanma konusunda da şartların gelmesi, tabi ki birçok kişiyi bu anlamda kara kara düşünmeye sevk ediyor. Birçok kişi de kanallarını başkasına devretme yoluna gidiyor demek yanlış olmaz. Şimdi sizlere YouTube kanal devri ile alakalı olarak birkaç önemli tüyo vereceğiz.

YouTube Kanalı Nasıl Devredilir?

Öncelikle YouTube politikaları gereği kanalın satılması ya da bir başkasına hediye edilmesi gibi durumlar genel itibari ile yasaklanmış senaryolar olarak ön plana çıkıyor. Ancak yine de bunu yapmanın son derece pratik bir yolu var ki uygulama noktasında da basit adımları izlemek yeterli oluyor. YouTube marka hesabı özelliğini kullanmayı bilmiyor iseniz sitemiz içerisinde ki diğer makalemizi incelemeye almanızı öneriyorum.

Kanalınızı marka hesabına taşıdıktan sonra yapmanız gereken işlemler çok daha pratik bir hale geliyor. Bu adımları izleyerek sorunsuz bir şekilde kanalınız için yeni bir devir işlemi yapabilirsiniz. Sırası ile işlemler aşağıdaki gibidir;

  • Kanalınızı öncelikle yukarıdaki verdiğimiz linki de kullanarak marka hesabına taşıyın.
  • Akabinde YouTube Kanalına Yönetici Ekleme Nasıl Yapılır? – Tilki.Net kanal ayarları kısmından adımlarını izleyerek kanalınız için yeni bir yönetici ekleyin.
  • Bu yöneticiye tam yetki vermeniz durumunda tüm yetkileri kurucu ile aynı özelliklere sahip olacaktır.
  • Akabinde bu yönetici, sizi yöneticilikten çıkarma yetkisine sahip olacaktır. Sizi yöneticilikten çıkardığında ise kanalın tek sahibi olarak kalacak ve kanalın devri gerçekleşecektir.

Kanalları içerik sahipleri arasında devretme – YouTube Yardım (google.com) noktasında bu konuya dair tüm yönetmelikleri okuma şansına da sahip olabilirsiniz. Yanlış bir işlem yapılması durumunda kanalın tüm sahipliğini kaybetme gibi bir durum ile de karşı karşıya kalmanız mümkün hale gelebilir.

YouTube kanal satışı işlemi de çoğu zaman bu yöntem ile gerçekleşiyor. Ancak ödeme alan bir kanalı devretme noktasında Adsense hesabı ve tüm GMAİL verileri ile birlikte devretmek zorunda olacağınızı da unutmayın. Günümüzde para kazanan kanalların internet ortamında satışının yapıldığını net bir şekilde biliyoruz. Bu neden dolayısı ile sizlere yakın bir zaman dilimi içerisinde daha farklı bilgileri tüyo olarak sunma yoluna gideceğiz.

Kanalınızın genel ayarları ile alakalı olarak merak ettiklerinizi de bizlere yorum alanlarımızdan sorarak bilgi danışabilirsiniz. En kısa süre içerisinde merak edilen tüm konular ile alakalı olarak uzman ekibimiz sizlere kısa ve öz bir şekilde ideal bilgiler sunacaktır.

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap