youtube

YouTube için En iyi Edit Programları

Bu sektöre atılım yapacak olan okuyucularımız için Youtube için en iyi edit (düzenleme) programları ile alakalı öneriler sunacağız. İçerik üreticisi olacak iseniz özellikle montaj konusunda biraz daha deneyim sahibi olmanız gerektiğini düşünüyoruz. Youtuber videoları izliyorsanız ki takip etmeniz gerekiyor, sağlam montaj örnekleri söz konusu olduğunu söyleyebiliriz.

 

Youtube En İyi Edit Programları

Bu noktada sizlere en iyi programları önereceğiz. Youtube üzerinde de ders videolarını inceleyerek başlangıç seviyesinde giriş yapabilirsiniz.

Adobe Premiere CC Proadobe premiere pro cc

Adobe programları içerisinde montaj için en ideal seçeneklerden birisidir. Video birleştirme, kesme, geçiş efektleri ekleme ya da ses efektleri gibi birçok farklı seçeneği düzenleme, geliştirme şansını sizlere sunuyor. Adobe programları, bu sektörde özellikle ciddi anlamda fark yaratıyor.

Final Cut Pro X

final cut pro x MAC bilgisayar kullanıcıları için en verimli programların başında geldiğini söyleyebiliriz. Yine Adobe Premiere serisinin sizlere sunduğu her türlü seçeneği sunan montaj ve kurgu programlarından birisi. MAC kullanıcısı iseniz Premiere dışında Final Cut Pro X en iyi alternatif.

Adobe After Effects CC

adobe after effects cc Youtube videolarının önüne, arkasına ya da çeşitli bölümlerine efektler uygularsınız. Kendinize ait logo vardır, introlar hazırlama gereksinimi duyarsınız. Tam da bu noktada Adobe After Effects, en iyi kurgulama ve geliştirme programlarının başında geliyor. Özellikle video içerisinde ki tüm hareketli detaylar konusunda ya da 3D modelleme konusunda dünyanın en iyilerinden diyebiliriz.

HitFilm Express

hitfilm Profesyonel film ve dizi kurgusunda dünya genelinde kullanılmaya başlanan ücretsiz ve kapsamlı programlardan birisi diyebiliriz. HitFilm, ücretsiz olarak sizlere sunulan ve her türlü video düzenleme işini pratik bir şekilde yapmanıza imkan tanıyan programlardan birisidir. Adobe kadar tanınan bir program değil sektörde. Ancak özellikle Bollywood’da olmazsa olmazlardan birisi gibi görünüyor.

Shotcut

shotcut Shotcut, sınıfının en hızlı video kesme, düzenleme ve kurgulama programlarından birisi demek yanlış olmaz sanırım. Her geçen gün büyüyen ve gelişen bu sektör içerisinde yenilikler ciddi anlamda ön plana çıkıyor. Bu programı da internet üzerinden videolu dersleri ile öğrenebilirsiniz. Sonrasında program, sizlere yeni başlama safhasında çok ciddi anlamda destek olacak.

Sony Magix Vegas Pro

sony magix vegas pro Profesyonelce videolar hazırlayabileceğiniz bir o kadarda kolay bir arayüze sahip Sony Magix Vegas Pro gerçekten önerdiğim ve beğendiğim edit programlarından. Youtube üzerinde çok fazla eğitim videosu bulunmakta. Sorunlarınıza çözüm üretmek vegas ile çok kolay olacak :)

Camtasia Studio

techsmith camtasia Youtube videolarımı düzenlemek için kullandığım editördür. Bilgisayardaki ekran kaydını da aynı uygulama ile almaktayım. Yeni başlayan youtube içerik üreticilerine şiddetle tavsiye edebilirim.

 

tilki

tilki.net kurucusu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu