1. Ana Sayfa
  2. Güncel Yazılar
  3. YouTube Başlangıç Ekipman Önerileri

YouTube Başlangıç Ekipman Önerileri

featured

Youtuber olmak ve bu alanda başlangıç aşamasında olan okuyucularımız için bugün YouTube başlangıç ekipmanları ile alakalı bilgiler sunacağız. Zaman içerisinde öyle kaliteli içerik üreticileri çıktı ki artık alelade ekipmanlar ile videolar oluşturmak çok da ideal olarak kabul edilmiyor.

Artık kaliteli içerikler üretebilmek için kaliteli bir bilgisayar, sesi iyi veren bir mikrofon, kaliteli ve çok yönlü özellikler sunan kameralar gerekiyor. Bu sayede Youtube üzerinde popüler olabilirsiniz. Peki başlangıçta nasıl başlamak gerekir?

Youtube Başlangıç için Ekipman Önerileri

Mikrofon, kamera, iyi bir bilgisayar ve hatta masaüstünde montaj için ya da resimler için kullanacağınız uygulamalar. Sizlere geniş kapsamlı öneriler sunmak istiyoruz. Başlangıç için birkaç farklı önerimiz olacak. Marka ve model ismi belirterek başlayalım istiyoruz.

BlueCat BM 800 Mikrofon

Başlangıç için en ideal mikrofon modeli diyebiliriz. Tabi ki Trust Starzz da yine kullanılabilir bir diğer mikrofon. Ancak ses kalitesi ve yalınlaştırma açısından çok daha verimli bir mikrofon türü olduğunu söyleyebiliriz. Spiker havasına bürünmek için özellikle mikrofon ayaklığı ile çok daha estetik bir ürün. Çok uygun fiyatı ile de özellikle tercih edilen bir ürün.

Snopy Rampage N-R10 Kulaklık

Başlangıç seviyesi için mikrofonlu kulaklık arıyorsanız tam size göre bir seçenek. Özellikle günümüzde başlangıç seviye Twitch yayıncılarının en çok tercih ettiği ürünlerin başında geliyor. Yastıklı yapısı ile de kulakları kesinlikle rahatsız etmiyor. Uygun fiyatı sayesinde de herkesin alabileceği kalibrede bir cihaz diyebiliriz.

 

Logitech C310 Kamera

Kamera, özellikle Youtuber olmak isteyenler için olmazsa olmazlarından birisidir. Tabi ki masaüstü videolarını ayrı bir program ile çekiyorsunuz. Logitech, genel itibari ile kendinizi çekmek için kullanacağınız ideal bir WEBCAM özelliği taşıyor. 720P video kalitesi ile de ciddi anlamda fark yaratıyor. Özellikle düşük ışıkta dahi en ideal çekim kalitesini bizlere sunan bu kamera, fiyat olarak da uygun.

 

Bilgisayar olarak da tercihlerinizi yine iyi yapmalısınız. Montaj yaparken, oyun oynarken ekran kartı, anakart ve ram gibi donanımlar sizler için hayati bir önem arz edecek. Başlangıçta en azından;

  • 8 GB RAM Bellek
  • 500 GB SATA / 120 GB SSD Harddisk
  • 2 GB 128 Bit Ekran Kartı
  • PCI Express 3.0 Uyumlu Güncel BIOS Anakart
  • 1.8 GHz Hızda İşlemci

sizler için en ideal seçenekleri sunacaktır. Başlangıç seviyesinde bu tarz bir bilgisayarda çok fazla sıkıntı yaşamazsınız. Sonrasında tabi ki üst seviyeye upgrade şart olacak.

Green Screen

+5000 aboneye ulaştıktan sonra green screen ( yeşil arkaplan ) + softbox kombinesini yapmanız gerekir. Daha profesyonel videolar ve kendinizi geliştirme çabanız abonelerinizin hoşuna gidecektir.

 

Soft Box

Işık doğru yansımasıyla arka planı eşit bir şekilde yok etmek ve pozlama ışığını ayarlamanız için soft box almanız şart. Tabi bunuda green screen ile birlikte kullanacağınızı düşünürsek +5000 aboneye ulaşana kadar acele etmeyin 🙂 Merak ettikleriniz için aşağıdan yorum yapabilirsiniz.

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap