1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. YouTube Audio Library (Ses Kitaplığı) Nedir? Ne İşe Yarar?

YouTube Audio Library (Ses Kitaplığı) Nedir? Ne İşe Yarar?

featured

Herkes için hayat kurtarıcı niteliği taşıyan YouTube Audio Library konusunda sizleri detaylı şekilde bilgilendirmek istiyoruz.YouTube para kazanma olayının çıkması ile birlikte artık yayıncı rakamlarında da çok ciddi bir artış gözlemleniyor demek yanlış olmaz. Tabi ki zaman içerisinde video montaj konusunda da uzmanlaşma görülüyor. YouTube telif hakları politikası son derece katıdır. Bu neden dolayısı ile ses dosyalarını kullanırken son derece dikkatli olmak gerekiyor. Audio Library, işte sizleri bu sorundan tam anlamı ile kurtarmayı başarıyor ve ses kütüphanesi sunuyor.

YouTube Audio Library (Ses Kitaplığı) Nedir?

YouTube Audio Library (ses kitaplığı), videolarınızda ya da sosyal medya paylaşımlarınızda kullanabileceğiniz telifsiz müzik ve ses efektleri kütüphanesidir.

YouTube, bu anlamda tüm sosyal medya kullanıcılarına ve ayrıca kendi yayıncılarına herhangi bir şekilde sorun yaşamamaları açısından etkin seçenekler sunuyor. Tabi ki telif hakkına giren içerikler, zaman içerisinde kanalınızın kapanmasına dahi yol açabilir. Bunun önüne geçebilmek amacı ile geliştirilmiş son derece ideal bir sistem de diyebiliriz sanırım.

Google şirketi, zaman içerisinde bu sistem için telif sorunu olmaması açısından büyük müzik yayıncıları ile de ortaklık içerisine girdi. Dolayısı ile yayıncılar için çok büyük bir imkan.

YouTube Ses Kitaplığı (Audio Library) Ne İşe Yarar?

Yukarıda da uzun uzadıya bahsettiğimiz üzere ve yine yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi telif haksız ses ve müzik dosyalarına ulaşabiliyorsunuz.

Videolarınızda ya da herhangi bir yerde bu müzikleri sorunsuz şekilde kullanabilme fırsatınız var. Herhangi bir şekilde telif hakkı sorunu da ortaya çıkmıyor. YouTube yayıncıları, özellikle bu sistemi kullanarak videolarında ki ses ve müzik ihtiyacını ÜCRETSİZ bir şekilde karşılama şansına da sahip oluyor deme şansına sahibiz.

YouTube Studio’ya girdiğinizde sol kısımda kanalınızın yönetim paneli kategorilerini görme şansına erişirsiniz. Burada en alt kısımda YOUTUBE SES KİTAPLIĞI sekmesine tıkladığınızda kütüphaneye giriş yaparsınız. Müzik efektleri ve ses efektleri sekmelerini kullanarak da istediğiniz tür ve ruh halinde ses dosyalarına ücretsiz olarak erişme şansına sahip olursunuz.

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap