youtube

Youtube Abone Ol Butonu Nasıl Eklenir ? – Resimli Anlatım

Video konusunda internette dünya lideri olan youtube, google’ın satın almasıyla liderliğini tescilledi diyebiliriz. Youtube’da her geçen dakikada binlerce video yüklenmektedir. Daha önceki yazmış olduğumuz makalede youtube abone ol butonlarını indirmek için bağlantı paylaşmıştık. Peki abone ol butonlarını indirdiniz, youtube abone ol butonu nasıl eklenir , youtube videolarına abone ol butonu eklemek için yazımızı dikkatlice okuyunuz, adım adım yazdıklarımızı uygulayınız.

 

Youtube abone ol butonu eklemek

 

  1. Youtube.com adresimize giriyoruz. Sağ üstte bulunan profil resmi kısmına tıklıyoruz.
  2. Sağdan açılan menüde Youtube Studio kısmına tıklıyoruz.youtube abone ol butonu nasil eklenir 1
  3. Yeni açılan ekranda sol tarafta bulunan ayarlar kısmına giriyoruz.youtube abone ol butonu eklemek
  4.  Yeni açılan ekranda sol tarafta bulunan kanal kısmına tıklıyoruz.
  5. Daha sonra aşağıda resimde belirtilmiş olan kısımdaki marka bilinci oluşturma sekmesine tıklıyoruz.
  6. Resim seç butonuna tıklayarak abone ol butonumuzu seçiyoruz.youtube abone ol butonu eklemek 3

Eğer abone ol butonu olarak kullanacağınız resim yok ise bir önceki yazımız olan Youtube Abone Ol Butonları ‘ linkine giderek abone ol butonlarını temin edebilirsiniz.

Son Adım

Son adım videonuzun profesyonel gözükmesi için önemlidir, abone ol butonlarını videolarınıza 3 farklı şekilde yerleştirebilirsiniz. Ben bu yerleştirmelere aşağıdaki gibi harfler verdim, tek tek hepsini inceleyelim.

youtube videoya abone ol butonu

a seçeneği 

Görüntüleme süresini videonun sonu olarak seçerseniz sağ alttaki abone ol yazısı videonun sonunda gözükecektir. Youtube Türkiye’de çok kullanılmayan bir seçenektir. Genellikle video başına intro koyulur.  Video sonuna ise outro koyarak insanların kanala abone olması için yönlendirme yapılır.

b seçeneği

Youtube kanallarının bir çoğunda intro bulunmaktadır. Intro sürenizin 5 saniye olduğunuzu varsayarsak bu kısım 00.05  kalabilir, eğer intro süreniz 7 saniye ise 00:07 olarak güncelleyerek kaydet butonuna basınız.

[geo_alert style=”2″ color=”primary” ]Tavsiye olarak; intronuz 5 saniye ise bu kısmı introdan 2 saniye sonra başlatın, intro bitişinde direk başlayınca biraz itici olabiliyor.Tilki.net olarak önerdiğimiz; kesinlikle bu seçenektir.[/geo_alert]

c seçeneği

Videonuzda intro veya outro yok ise bu seçeneği kullabilirsiniz. Tüm videonuzun sağ altında abone ol filigranı sabit olarak kalacaktır.

 

Her türlü sorun ve problemleriniz için yorumlar kısmını kullanabilirsiniz. Elimizden geldiğince soruları hızlıca cevaplamaya çalışıyoruz. Sorulan soru makale yazılacak nitelikte ise makalemizi yazarak sitemizde yayınlıyoruz.


 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu