1. Ana Sayfa
  2. Güncel Yazılar
  3. Xiaomi Mi Notebook Pro X Yakında Tanıtılacak

Xiaomi Mi Notebook Pro X Yakında Tanıtılacak

featured

Xiaomi Mi Notebook Pro X özellikle laptop sektörü için merakla beklenen cihazlar arasında bulunuyor. Son zamanlarda laptop ve tablet gibi cihazların üretimine başlayan Xiaomi tarafından sunulacak olan modelin 30 Haziran’da tanıtımı yapılacak.

Xiaomi Mi Notebook Pro X Özellikleri

Xiaomi Mi Notebook Pro X özellikleri itibariyle günümüz kullanıcıların beklentilerini en iyi şekilde karşılamak üzere tasarlandı. Şirket tarafından geçen senelerde piyasaya sürülen RedmiBook daha çok ev ve işyeri kullanıcılarına hitap etmişti. Şimdi ise Xiaomi Mi Notebook Pro X’de Intel’in yeni nesil işlemcilerinden birisi kullanılacak. Henüz resmi olarak özellikleri açıklanmamasına karşılık sızan bilgilere göre 11’inci nesil Intel Tiger Lake H35 işlemcinin modelde kullanılacağı tahmin ediliyor.

Bunun yanında Nvidia marka ekran kartı tercih edecek olan modelde RTX 3050Tİ’nin olma ihtiamli de oldukça yüksek. Henüz resmi tanıtım yapılmadığı için model ile ilgili kısıtlı bilgiler bulunuyor. Xiaomi Mi Notebook Pro X çıkış tarihi de resmi tanıtım sonrasında belli olacak. Aynı zamanda RAM ve depolama kapasitesinin de tanıtım sonrasında öğrenilmesi bekleniyor.

Xiaomi Mi Notebook Pro X Hangi Kullanıcılara Hitap Edecek?

Xiaomi Mi Notebook Pro X sistem özellikleri henüz resmi olarak açıklanmadığı için hangi güçte özellikler taşıyacağı bilinmiyor. Ancak modelin ev kullanıcılarından profesyonel olarak bilgisayarda işlem yapan kullanıcılara kadar geniş bir yelpazede hitap edeceği ön görülüyor. Sade tasarıma sahip olan modelin görüntüsü de henüz paylaşılmadı.

30 Haziran’da Xiaomi tarafından yapılacak tanıtım ile duyurulacak olan modelin bu sayede tüm özellikleri de öğrenilecek. Bunun yanında firmanın laptopu global pazara sunup sunmayacağı da henüz bilinmiyor. Ancak RedmiBook global pazarda satışa çıktığı için Xiaomi Mi Notebook Pro X de uluslararası pazarda yerini alabilir.

Xiaomi Mi Notebook Pro X fiyatı da resmi tanıtım sonrasında belli olacak. Ancak ilk izlenimlere göre modelin fiyatının çok hesaplı olmayacağı tahmin ediliyor. Bunda ise tercih edilen işlemci ve ekran kartı etkili oluyor. Ortalama laptop fiyatları arasında modelin bulunacağı tahmin ediliyor.

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap