1. Ana Sayfa
  2. Donanım Haberleri
  3. Windows Mouse İmleci Değiştirme Nasıl Yapılır?

Windows Mouse İmleci Değiştirme Nasıl Yapılır?

Windows Mouse İmleci Değiştirme

Estetik olarak fark yaratacak olan Windows mouse imleci değiştirme nasıl yapılır sorusuna yanıt vererek ve fare imleci paketlerini analiz edeceğiz. Bilindiği üzere Türkiye genelinde birkaç senelik dilim içerisinde bilgisayar kullanımı çok daha yaygın hale geldi. Microsoft şirketi, her geçen gün işletim sistemini daha da geliştirdi ve artık fare imlecinin dahi değiştirilmesi ile alakalı birkaç küçük aşama söz konusu olabiliyor.

Windows mouse imleci değiştirmek için paketler de mevcut. Birçok tasarımcı tarafından hazırlanan bu imleç türleri sayesinde tüm seçenekleri enine boyuna analiz edecek ve alternatifleri değerlendirebileceksiniz. Şimdi genel olarak bu aşamaları daha derinlemesine şekilde değerlendirecek ve fikir edinmenize de elimizden geldiğince yardımcı olacağız.

Windows Mouse İmleci Paketi İndirme ve Yükleme

Windows için özellikle zaman içerisinde geliştirilen birçok farklı paket söz konusu. Grafik tasarımcılar tarafından hazırlanan bu paketleri kullanmak ya da Windows’un varsayılan fare imleçlerini kullanmak da tamamen size özel bir durum diyebiliriz sanırım. Genel olarak detaylar aşağıdaki gibidir;

  • BURAYA TIKLAYARAK girip beğendiğiniz imleç paketini internet sitesi üzerinden indirin.
  • Ardından paketi bilgisayarınızın masaüstüne çıkarın.
  • Çıkan dosyaları Bilgisayar > Yerel Disk C > Windows > Cursors klasörü içerisine yapıştırın.

Artık beğenerek indirmiş olduğunuz yeni Windows mouse imleci paketinizi sisteminize attınız. Şimdi ise bunu değiştirerek gerekli aşamaları tamamlamak ve imleci kullanmaya başlamak olacak. Hemen bu aşamalar ile alakalı olarak da bilgileri sizlere sunalım istiyoruz.

Windows Mouse İmleci Değiştirme Aşamaları

Bunun için tahmin edebileceğiniz üzere eski sürüm Windows işletim sistemlerinde Denetim Masası üzerinden yapılabiliyordu. Günümüzde ise daha farklı seçenekler üzerinden bu aşamaları gerçekleştirmek ve sonrasında imleç değişimi yapmak mümkün hale gelebilir. Hemen aşamaları sizlere anlatalım.

1-) Öncelikle işletim sisteminde klavyenizden WİN tuşuna basın. Ya da masaüstünden BAŞLAT butonuna basın ve hemen butonun üzerinde yer alan AYARLAR sekmesine tıklayarak devam edin.

2-) Karşınıza ayrı bir pencerede ekran gelecektir. Windows Ayarları ekranında en üst sırada sağ köşede KİŞİSELLEŞTİRME seçeneğini göreceksiniz. Burada bilgisayarınız ile alakalı birçok görsel işlemi de yapabileceksiniz. Mouse imleci değiştirme için de buraya tıklayarak devam ediyoruz.

3-) Gelen ekranda sol menü göreceksiniz. Bu menü içerisinde yer alan TEMALAR sekmesine tıklayın. Temalar sekmesine tıkladığınızda sağdaki geniş alanda yine seçenekler belirecektir. Burada ise FARE İMLECİ seçeneğine tıklayın ve devam edin.

4-) Windows mouse imleci değiştirme ile alakalı son aşamamıza geldik. Karşınıza açılan küçük bir pencerede DÜZEN sekmesinin hemen altında mouse paketi seçebileceğiniz açılır bir menü yer alacaktır. Bu menüye tıklayarak yüklediğiniz paket klasörünü seçebilirsiniz. Dilerseniz paket paketleri de buradan seçersiniz. Seçtikten sonra UYGULA ve ardından TAMAM sekmesine tıkladıktan sonra mouse imleci değişmiş olacak.

Windows mouse imleci özelleştirme aşamaları için ise yine bu FARE ÖZELLİKLERİ ekranında sorunsuz bir şekilde tüm aşamaları yerine getirebilirsiniz. Merak ettiğiniz ya da takıldığınız tüm noktalar ile alakalı olarak bizlere sorularınızı yorum alanlarımızdan yöneltin. En kısa süre içerisinde sizlere yanıt sunacağız.

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap