1. Ana Sayfa
  2. Güncel Yazılar
  3. Windows 11 Ortaya Çıktı, İşte İlk Görüntüler

Windows 11 Ortaya Çıktı, İşte İlk Görüntüler

featured

Merakla beklenen Windows 11 için ilk görüntüler ortaya çıktı. 24 Haziran’da Microsoft tarafından tanıtılacak olan işletim sisteminin geliştirici sürümüne ait ISO dosyası internette paylaşıldı. Windows 11 ISO dosyasını indiren herkes ise geliştirici sürümünü kullanabiliyor.

Windows 11 Geliştirici Sürümü Ortaya Çıktı

Yaklaşık olarak 2 hafta önce Microsoft uzun zamandır beklenen Windows 11 hakkında açıklama yaparak yeni bir işletim sistemi tanıtımı yapacağını ifade etmişti. Bu tarih ise 24 Haziran olarak açıklandı. Dolayısıyla Windows’un yeni sürümüne dair detaylar ilerleyen haftalarda daha detaylı ve resmi olarak tanıtılacak. Ancak bu tarih yaklaşırken Windows 11 özellikleri de yavaşça ortaya çıkmadı başladı.

Geçen haftalarda Windows 11’e ait duvarkağıdı ortaya çıkmış ve kullanıcılar tarafından merak söz konusu olmuştu. Bunun üzerinden ise birkaç hafta sonrasında Windows 11 geliştirici sürümü internette yayınlandı. Bu sayede de Windows 11’e dair yeni bilgiler de açığa çıktı.

Windows 11 Özellikleri

Yayınlanan Windows 11 geliştirici sürümü kapsamında yeni Windows’un ilk halinin nasıl olacağı da görülüyor. Genel olarak bakıldığında yeni işletim sistemi Windows 10’dan çok daha derli ve düzenli bir şekilde görünüyor. Özellikle günümüzün estetik açıdan popüler anlayışı olan minimalist çizgilerin kuvvetli olduğu yeni sürümde görev çubuğunda bulunan simgeler de sol tarafa ya da ortaya hizalama yapılabilecek.

Bunun yanında sistem simgelerinin de önemli oranlarda değiştiği görülüyor. Microsoft bu konuda da daha temiz ve sade duran canlı renkleri kullanmayı seçmiş. Aynı zamanda bilgisayarın ara yüzü de mobil işletim sistemlerinde olduğu gibi yuvarlak köşeli ızgara tasarımına geçiş yapabiliyor.

Windows 11 geliştirici sürümü indirmek için internette dosyalar dolaşımda bulunuyor. Ancak bu konuda ciddi güvenlik ihlalleri ile karşı karşıya kalabilir, çeşitli dosya ve programlarınızı henüz yeni Windows sürümüne uyumlu olmadıkları için çalıştırmakta güçlük çekebilirsiniz.

Microsoft tarafından geliştirici sürümünün internette yayılmasına yönelik ise sosyal medya hesabından: “Bu sadece bir başlangıç, sırada ne olacağını görmek için 24 Haziran’da bize katılın,” mesajı paylaşıldı. Bu mesaj ise 24 Haziran tarihinin çok daha merakla beklenmesini mümkün kıldı.

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap