1. Ana Sayfa
  2. Güncel Yazılar
  3. Windows 11 Ne Zaman Çıkacak, Çıkışına Dair Tahminler

Windows 11 Ne Zaman Çıkacak, Çıkışına Dair Tahminler

featured

Windows 11 tanıtımı geçen günlerde yapılmış ve resmen Microsoft tarafından da doğrulanmıştı. Yapılan tanıtım ve paylaşılan görseller kapsamında Windows 11’in daha özel bir kullanıcı deneyimi yaşatacağı anlaşılıyor. Bu kapsamda da Windows 11 merakla beklenmeye başlandı. Windows 11 çıkış tarihi için ise farklı tahminler bulunuyor.

Windows 11 Çıkış Tarihi Ne Zaman?

Windows 11 özellikleri ile kullanıcılar tarafından ilgi odağı olmayı başardı. Microsoft da oluşan bu beklentilere yanıt vermek için resmi internet sitesinde “Windows 11 henüz çıkmadı, bu yılın ilerleyen zamanlarında kullanıma sunulacak,” açıklaması yaptı.

Uzun zamandır Windows 10 cihazlar için bu sürümün bu yıl içinde gelemeyeceği söylentileri de kullanıcılar arasında dile getiriliyor. Microsoft tarafından ise Ekim ayına işaret ediliyor. Şirket, Windows 11’in kullanımı için resmi olarak ABD’de tatil olarak kabul edilen yıl sonunu belirtmiş olsa da şirketin resmi pazarlama bölümü ise 20 Ekim tarihinde yeni sürümün kullanıma açılacağını öne sürüyor.

Alınan bilgilere göre Microsoft Teams, yeni işletim sisteminin Ekim ayında kullanıma hazır olması için çalışmalarını sürdürüyor. Aynı şekilde ekip hem Windows hem de Surface cihazlar için Ekim ayı resmi tarih olarak görülüyor. Microsoft’a yakın olan kaynaklardan edinilen bilgiye göre ise şirket, Windows 11’i yeni cihazlara yüklü olacak şekilde Ekim ayında piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Windows 11 Ekim Ayında Çıkabilir

Windows 11’in çıkış tarihi farklı e-ticaret platformlarında da Ekim ayı olarak görülüyor. Ünlü alışveriş markası Walmart, satmış olduğu ve Windows 10 yüklü bilgisayarları Ekim ayında Windows 11’e ücretsiz şekilde yükseleceğini belirtiyor. Microsoft daha önceden yaptığı açıklamada Windows 11’i çalıştıracak yeterlilikte olan Windows 10 cihazlar için yükseltme ücretsiz yapılacak.

Ancak yine de uyumluluk sorunları da kullanıcılar tarafından merak ediliyor. Microsoft bunun için internet sitesinde bilgisayarların uyumluluğunu ölçmeye yardımcı olacak PC Sistem Durumu Denetimi uygulamasını indirmeye sundu. Fakat dün itibariyle de uygulama kaldırıldı. Bu uygulamanın kaldırılmasının Windows 11 ile ilgili olduğu düşünülüyor.

Bu veriler kapsamında Windows 11’in Ekim ayında çıkma ihtimali yüksek görünüyor.

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap