1. Ana Sayfa
  2. Genel İnceleme Haberleri
  3. Windows 10 İçin Yeni Güncelleme Geldi, Yeni Özellikler Neler?

Windows 10 İçin Yeni Güncelleme Geldi, Yeni Özellikler Neler?

Windows 10 yeni güncellemesi sonunda yayınlandı. Windows 10 21H1 özellikle uzaktan çalışmak zorunda kalanlar için büyük avantajlar içeriyor.

featured

Windows 10 yeni güncellemesi sonunda yayınlandı. Özellikle artık bir tür alışkanlık haline gelen büyük bahar güncellemeleri, bu yıl için de 21H1 adı altında yayınlandı. Windows 10 21H1 özellikle uzaktan çalışmak zorunda kalanlar için büyük avantajlar içeriyor. Güncellemede en büyük özellik ise Windows Hello dışında kameranın açılabilmesi olarak öne çıkıyor. Ayrıca sistemde de yeni hızlanmalar söz konusu.

Windows 10 21H1 Güncellemesi

18 Mayıs tarihinden itibaren kullanıcılar için sunulan Windows 10 21H1 güncellemesi özellikle işletim sisteminde yeni özelliklerin kullanılmasını mümkün kılacak. Koronavirüs salgını yüzünden evden çalışmak durumunda kalanlara yönelik önemli iyileştirmelerin olduğu bu güncellemede kullanıcılar hız ve kolaylık bulabilecekler.

Windows 10 için yayınlanan büyük güncellemelerden birisi sayılan 21H1 güncellemesi çeşitli değişimler içeriyor. Bu değişimler arasında girişte kolaylık ve güvenlik sunan Windows Hello özelliğine getiriliyor. Oturum açmak için artık kullanıcılar harici kamera kullanabilecekler. Bunun yanında da güvenlik için geliştirilmiş olan ve iş yaşamında da önemli olan uygulamaların yüklenmesi için de hız sağlanmış olacak.

Windows 10 21H1 Güncellemesi Neler Getiriyor?

Windows 10 21H1 güncellemesi ile birlikte şu değişiklikler yapılacak;

  • Giriş ekranında, Windows Hello kısmında çoklu kamera ve harici kamera kullanma kolaylığı,
  • Windows Defender Uygulama Koruması’nda optimizasyon ayarlamaları,
  • Windows Yönetim Araçları’nda ve Grup İlkesi Hizmeti kısmında performans geliştirmeleri,
  • Sistemin daha hızlı çalışmasını sağlayacak olan iyileştirmeler yapılacak.

Özellikle güncelleme detayları arasında giriş ekranı olan Windows Hello’da şifre kullanımı kamera kullanımı ile ortadan kalkacak. Bu sayede Windows da bir tür akıllı cihazların kullandıkları yüz tanıma sistemini hayata geçirmiş oluyor. Böylece kullanıcı yüzünü sisteme taratıp kaydettikten sonra daha sonra açılış ekranında kameraya yüzünü göstererek oturum açabilecek. Bu sistemin nasıl olduğu ve olası ne gibi hatalar içerdiği de ilerleyen günlerde kullanıcı deneyimlerine göre belirlenecek. Windows tarafından yapılan açıklamada yüz okuma sisteminin hatasız çalıştığı ifade edildi.

Bunun yanında yeni Windows 10 güncellemesi ile birlikte defender kısmında da iyileştirme yapılacak. Bu sayede uygulamalara karşılık daha iyi bir koruma sağlanırken güvenlik de artmış olacak. Optimizasyon sorunlarının da azaltıldığı yeni güncelleme kullanıcılara daha hızlı bir bilgisayar deneyimi sağlayacak.

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap