1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. WhatsApp Yeni Özelliklerini Kullanıcılara Sunuyor

WhatsApp Yeni Özelliklerini Kullanıcılara Sunuyor

featured

Ünlü haberleşme uygulaması WhatsApp tarafından yeni özellikleri kullanıcılara sunulacak. En çok kullanılan iletişim uygulamalarından olan WhatsApp şimdilik iOS için yeni özelliklerini sunmaya hazırlanıyor. Yeni özelliklerin iOS cihazlar için beta sürümü kullanıma açıldı.

Yeni WhatsApp Özellikleri

WhatsApp özellikleri gelişmeye devam ediyor. Genel olarak aramalar ekranı tasarımını değiştirmek için çaba gösteren WhatsApp yeni özellikleri ile birlikte kullanıcılara daha iyi bir deneyim yaşatabilecek. Yeni tasarım kapsamında aramalar için birkaç özellik daha eklenmiş durumda.

WhatsApp bilindiği gibi yeni özellikleri öncelikle beta sürüm olarak kullanıcılara sunuyor. Şirket beta sürümü olası eksiklik ve hataları görmek amacıyla kullanıcılara sağlıyor. Yeni beta sürümü de bu kapsamda öncelikle iOS kullanıcıları için paylaşıldı. WhatsApp bunun için de TestFlight sürümünü temel aldı.

TestFlight, Apple tarafından geliştiricilerin mobil uygulamaları test etmek amacıyla işlev görüyor. Bu kapsamda da WhatsApp da platformda 2.21.140.11 sürümü yayınladı. Sürümü test eden kullanıcılar ise aramalar ekranı için yeni bir arayüz geliştirildiğini gördü.

WhatsApp Arama Ekranı Geliştirmesi

WhatsApp arama ekranı için yeni güncelleme ile birlikte değişim sağlıyor. Paylaşılan görsellere bakıldığında WhatsApp arama ekranı daha çok FaceTime ekranına benziyor. Bunun yanında WhatsApp arama ekranına zil butonu da ekledi. Böylece buton vasıtasıyla aramaya davet edilmiş kimselerin çağrıları yanıtlamamaları halinde tekrar aramaya davet edilmeleri de mümkün hale getirildi.

Aynı zamanda yeni özellikler ile birlikte grup görüşmesine davet edilmiş olan WhatsApp kullanıcısı da devam etmekte olan grup konuşmasına katılım gösterebilecek. Beta sürümü incelendiğinde ise şirket daha çok arama ekranına ve arama özelliklerine odaklanmış durumda.

Bunun yanında WhatsApp hesaplarının birden çok cihazda kullanımı için de iyileştirmeler yapılıyor. Bu özelliğin ise yeni sürüm ile gelmesi bekleniyor. Fakat WhatsApp tarafından bu konuyla ilgili henüz açıklama yapılmadı.

Geçen günlerde kullanıma açılan kaybolan mesajlar özelliğinin yanında son güncellemeler de WhatsApp kullanıcıları için daha yüksek memnuniyet olanağı yaratıyor. Bu sayede kullanıcılar beklentilerini doğru şekilde yansıtma olanağı bulurken aynı zamanda iletişimlerini de hızlı şekilde gerçekleştiriyor.

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap