1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. Whatsapp İşletme Hesabı Nasıl Açılır ?

Whatsapp İşletme Hesabı Nasıl Açılır ?

featured

Siz okuyucularımız ile birlikte Whatsapp işletme hesabı nasıl açılır sorusuna yanıt vereceğiz. WhatsApp, bildiğiniz üzere milyonlar tarafından akıllı telefonlar ve bilgisayarlar arası kullanılan  çevrim içi mesajlaşma uygulamasıdır.Milyonlarca kişi tarafından kullanılan whatsapp, sürekli yeni özellikler ekleyerek kullanıcılarının hizmetine sunuyor.

Telegram isimli uygulamanında günümüzde popülerleşmesi, whatsapp’ı daha yenilikçi olmaya itiyor.Tilki.net olarak bu makalemizde whatsapp işletme hesabı nedir, nasıl açılır gibi sorulara yanıt vermeye çalışacağız.

Whatsapp İşletme Hesabı Nedir? Ne İşe Yarar ?

Whatsapp işletme hesabı, müşteri memnuniyetini üst düzeye çıkarmayı amaçlayan hesap tipidir.

İşletmelerin müşterileri ile daha kolay iletişim kurması amaçlanarak oluşturulan etiket sistemi bulunmaktadır. Müşterilerinizin birbirine karışmaması için bu etiket sistemleri Yeni müşteri, Yeni Sipariş, Bekleyen Ödeme,  Ödenmiş, Sipariş Tamamlandı gibi ana başlıklar altında toplanmış. WhatsApp işletme hesabı nasıl açılır sorusunu cevaplamaya devam edelim.

Whatsapp İşletme Hesabı Nasıl Onaylanır ?

İşletme hesabı açıldıktan sonra bir süre sonra whatsapp tarafından onaylanmaktadır. Bunun için herhangi bir şey yapmanıza gerek yoktur.

 

Whatsapp İşletme Hesabı Rozetlerinin Anlamı Nedir ?

Whatsapp işletme hesaplarının üzerinde farklı renkli rozetler ve soru işaretleri görebilirsiniz. Peki bunlar ne anlama gelmektedir?

Whatsapp yeşil rozet ne anlama gelir ?

Whatsapp tarafından onaylanmış bir hesap olduğu ve profil sahibi markanın otantik değere sahip olduğunu göstermektedir.

Whatsapp gri rozet ne anlama gelir ?

İşletmenin kullandığı hesap ile işletmenin kullandığı telefon numarası eşleşirse, whatsapp bu tür hesaplara gri rozet vermektedir. Onaylanmış hesap olarak nitelendirebiliriz.

Whatsapp gri soru işareti ne anlama gelir?

Whatsapp’da onaylanmış hesaplar kadar onaylanmamış hesaplarda bulunmaktadır. Gri soru işareti ise hesabın henüz onaylanmadığı anlamına gelmektedir.

 

Whatsapp İşletme Hesabı Nasıl Açılır ?

Whatsapp işletme hesabı kullanmadan önce spam, sahte işletme hesabı açmayın. Sahte işletme hesapları kapatıldıktan sonra aynı isimde başka bir işletme hesabı açılamaz. Aşağıdaki adımları tek tek uygulayarak whatsapp işletme hesabı açabilirsiniz.

  • Whatsapp işletme hesabı açmak için öncelikle telefonunuza whatsapp business indirmelisiniz. Google play store veya App Store’dan uygulamayı indirebilirsiniz. Sitemize telefon üzerinden bağlanıyorsanız android için burayı, ios için ise burayı tıklayabilirsiniz.
  • Uygulamayı indirdikten sonra hizmet koşullarını okuyarak onaylayın.
  • Telefon numaranızı uluslar arası formatta girerek kayıt olun. Türkiye için +90
  • Fotoğraf, video ve ses dosyalarına erişim verin.
  • İşletme hakkınızdaki bilgileri doldurun.
  • İşlem tamam 🙂

Daha önce yayınladığımız whatsapp web nedir, nasıl kullanılır makalemizi okumak için tıklayınız. İlerleyen günlerde whatsapp işletme hesabı ayarları konu başlığı altında başka bir makale yayınlamayı düşünüyoruz. Makalemiz hakkında aklınıza takılanları veya sitemiz hakkındaki görüş ve önerilerinizi iletişim kısmındaki formu kullanarak veya sayfanın alt kısmındaki yorumlar kısmından bize iletebilirsiniz. Sitemize kısa zamanda gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz.

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap