1. Ana Sayfa
  2. Güncel Yazılar
  3. WhatsApp İçin Yeni Özellik Geldi, Sesli Mesajlar Daha Hızlı Oynatılacak

WhatsApp İçin Yeni Özellik Geldi, Sesli Mesajlar Daha Hızlı Oynatılacak

featured

Popüler haberleşme uygulaması WhatsApp için yeni özellik güncellemesi yayınlandı. Özellikle kullanıcıların uzun zamandır istedikleri özellik Android sürümde kullanıma hazır hale geldi. WhatsApp tarafından bir duyuru yapılmazken, kullanıcılar otomatik güncelleme ile özelliği kullanmaya başladı.

WhatsApp Sesli Mesaj Oynatma Hızı Eklendi

Sık kullanılan WhatsApp yaptığı son güncelleme ile birlikte başta Android versiyon olmak üzere mobil, masaüstü ve tarayıcı versiyonları için mesajları artık daha hızlı oynatacak özelliğini kullanıma sundu. Buna göre 1,5 ve 2 kat hızlı oynatma ayarları ile sesli mesajları sonuna kadar dinlemek durumu ortadan kalkıyor. Bu bağlamda kullanıcılar, sesli mesajları farklı hızlarda dinleyebilecek. Özellikle uzun kayıtlarda sorun yaratabilen eski sistem bu güncelleme ile değiştirilmiş oldu. WhatsApp’ın sesli mesaj oynatma özelliği mobil ve masaüstü versiyonlar için geçerli.

Daha önceki yeniliklerde olduğu gibi bu yenilik de tüm cihazlara aynı anda sunulmadı. Yavaş bir şekilde tüm kullanıcılar için yayınlanacak. Bu yüzden kullanmakta olduğunuz telefonda henüz ses oynatma hız ayarını bulamayabilirsiniz. Fakat tüm modeller için kullanıma açılması halinde kullanıcılara büyük kolaylık sağlayacak.

Sesli Mesajları Daha Hızlı Oynatma Özelliği

Özellikle WhatsApp sesli mesaj süresi uzun olduğunda kullanıcıların bu mesajları dinlemesi bir tür eziyet haline dönüşüyordu. İş yaşamında meşgul olunan saatlerde bu mesajları dinlemek daha da zor olduğundan WhatsApp yeni güncelleme ile bu durum ile ilgili olan sorunları gidermek için yeni özelliğini kullanıma açıyor. Bu bakımdan sohbet kapsamında gönderilmiş olan sesler farklı hızlarda dinlenebilecek. Sesli mesajları dinleme hızı şimdilik 1, 1,5 ve 2x olarak ayarlanmış durumda. Bu hız ayarlamasının en büyük avantajlarından birisi de kullanıcıların uzun mesajlarda gelmek istedikleri konuya daha hızlı şekilde gelebilmelerini sağlamak olarak öne çıkıyor.

Özelliği kullanmak için ise kullanıcıların sesli mesajın üzerinde yer alan oynatma tuşuna basması gerekiyor. Bu sırada mesaj üzerinde hangi hızda oynatma yapıldığını gösteren bir sembol görünüyor. Buraya basıldığında ses hızı önce 1,5 katına, bir kez daha basıldığında ise 2 katına çıkmış oluyor. Ayrıca yapılan ayarlama ise kullanıcı istemedikçe eski haline dönmüyor ve uygulama kapatılsa bile sesli mesajlar belirlenen hızda oynatılıyor.

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap