1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. WhatsApp İçin Önemli Özellik Kullanıcılara Sunuldu

WhatsApp İçin Önemli Özellik Kullanıcılara Sunuldu

featured

Ünlü haberleşme uygulaması WhatsApp için kullanıcılarının uzun zamandır bekledikleri özellik sonunda aktif oldu. Yeni güncelleme kapsamında tek gösterimlik fotoğraflar ve videolar da artık kullanılabilecek. Bu sayede uygulama daha işlevsel bir hale dönüşecek.

WhatsApp Tek Gösterimlik Fotoğraf ve Video Özelliği

WhatsApp tek gösterimlik fotoğraf ve video özelliği geçen günlerde açıklanmış ve Facebook ile Instagram gibi platformlar için kullanılmaya başlanmıştı. Özellikle Instagram’da bulunan tek gösterimlik fotoğraf ve videolar ile birlikte kullanıcılar gönderilerini tek gösterimlik olarak ayarlayabiliyordu. Bu özellik şimdi WhatsApp için de mümkün hale getirildi ve kullanıcılar kaybolan görseller paylaşabilecek.

30 Haziran tarihinden beri beta sürümünün kullanımının başladığı bu özellik öncelikle Android kullanıcıları için aktif hale getirilecek. Daha sonra ise gerekli düzenlemelerin yapılmasının ardından IOS için de kullanılabilecek. Bu özellik ile birlikte tek gösterimlik fotoğraf ve videoları görmek mümkün hale geliyor.

Görsel gönderilen kişi fotoğraf ya da videoyu gördükten ve görseli kapattıktan sonra görseli tekrar görme imkânı bulamayacak. Ayrıca görselin görülme zamanı da yine uygulama üzerinden görüntülenebilecek.

Bu söz konusu özellik WhatsApp’ta bulunan kaybolan mesajlar ile karışması olanaklı olduğu için bu durumu birbirinden ayırt etmek gerekiyor. Çünkü iki özellik birbirinden son derece farklı olarak çalışacak. WhatsApp kaybolan mesajlar şimdilik 7 gün süreyle kullanılabiliyor ve 7 gün sonunda mesaj otomatik olarak siliniyor. Ancak görseller görüntüleme sonrasında kaybolacak.

WhatsApp Tek Gösterimlik Görsel Beta Sürümü Başladı

WhatsApp tek gösterimlik görsel özelliği Android kullanıcıları için beta olarak yayınlandı. Özellik ile ilgili olarak belirli noktalara ise dikkat etmek gerekiyor. Tek gösterimlik görsel kullanımında okundu bilgileri kapalı olduğunda bile gönderilmiş olan tek gösterimlik görselin açılıp açılmayacağı da gönderici tarafından görüntülenebiliyor. Başka bir ifade ile tek gösterimlik görselin görülmesi karşı taraf tarafından öğreniliyor.

Grup konuşmalarında da aynı şekilde fotoğrafı kimin açmış olduğu yine öğreniliyor. Bunun haricinde görsel her ne kadar tek gösterimlik olsa da ekran görüntüsü almayı engellemiyor ve karşı taraf isterse hem fotoğraf hem de videolar için ekran görüntüsü alarak görseli kalıcı hale getirebiliyor.

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap