1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. WhatsApp Görüntü Kalitesini Arttırıyor

WhatsApp Görüntü Kalitesini Arttırıyor

featured

Ünlü haberleşme uygulaması WhatsApp video ve fotoğrafların kalitesini arttırmaya yönelik iyileştirmeler yapıyor. Buna göre artık WhatsApp fotoğraf ve video paylaşımı çok daha kaliteli hale gelmiş olacak.

WhatsApp Fotoğraf ve Video Kalitesini Arttırıyor

Haberleşme uygulamaları arasında akla ilk gelen uygulamalardan olan WhatsApp yeni güncellemesi kapsamında kullanıcıları için önemli kolaylık sunacak. Alınan haberlere göre güncelleme beta testi için yeni bir geliştirme aşaması yapılıyor. Bu aşamanın sona ermesi halinde WhatsApp görsel kalitesi için önemli bir gelişme yaşanmış olacak.

Gönderilecek olan görsellerin kalitesini seçme, dosyayı sıkıştırma gibi özellikler WhatsApp videoları için zaten mevcut olsa da yine de kullanıcıların beklentilerini tam olarak karşılamaya yeterli gelmiyordu. Ancak yeni oluşacak güncelleme kapsamında bu özellik fotoğraflar için de mümkün hale getirilmek isteniyor.

Görseller İçin En İyi Kalite Seçilecek

WhatsApp yeni güncellemesi ile birlikte görseller için en iyi kalite seçeneğini seçmek mümkün hale gelecek. Bu kapsamda da fotoğraf ve video gibi medyaların sıkıştırılmasını sağlayacak olan yeni özellik de depolamanın daha iyi şekilde kontrol edilmesine olanak tanımış olacak. Bunun yanında medyanın aktarılırken hangi kalitede gönderilmek istendiğini seçme şansı da yine kullanıcılar için sunulacak.

Otomatik, en iyi kalite, veri tasarrufu gibi seçeneklerin yanında medya aktarımı da yapılabilecek olan WhatsApp güncellemesi pek çok kullanıcı için gerekli bir özellik haline gelmiş olacak. Söz konusu uygulama sayesinde de fotoğraf ya da video gönderimi yaparken düşmekte olan kaliteden şikayet duyanlar kaliteyi daha fazla yükseltme olanağı elde edecek. Aynı zamanda da veri tasarrufu yapmak isteyen kullanıcılar için de ayarlamalar kısmı üzerinden veri tasarrufunun yapılması da olanaklı olacak.

İnterneti kısıtlı olan ya da kısa sürelerde görsel göndermek isteyenler için çok önemli olacak bu güncelleme kapsamında kullanıcılar çok daha iyi bir kullanıcı deneyimi yaşamayı başaracak. Bu kapsamda internetin kısıtlı ya da yavaş olduğu anlarda bile kullanıcıya dönük olarak iyi bir deneyim yaşamak mümkün hale gelecek.

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap