1. Ana Sayfa
 2. Güncel Yazılar
 3. WhatsApp Emoji Nasıl Yapılır?

WhatsApp Emoji Nasıl Yapılır?

WhatsApp Emoji Nasıl Yapılır?

Dünyanın en büyük mesajlaşma uygulaması WhatsApp emoji nasıl yapılır sorusuna sizler için elimizden geldiğince kapsamlı olarak yanıt vereceğiz. Facebook şirketi tarafından satın alınan ve zaman içerisinde birçok yeni özellik ile desteklenen WhatsApp, hal ve durum bildirir memoji yüzleri ile ciddi anlamda dikkat çekiyor. İnsanların önemli bir kısmı da ne yazık ki bu uygulamaları kullanmayı tam olarak bilmiyor.

Artık anlış mesajlaşma yaparken tepkilerinizi belli etmenize yarayacak olan emoji ifadeleri sayesinde çok daha anlaşılabilir oluyorsunuz. Kısacası bu ifadeler, sizlerin konuşma esnasında ki tepkilerini karşı tarafa anlatabilmek adına en önemli seçeneklerin başında geliyor demek yanlış olmaz sanıyorum. Şimdi genel tanımlamalara geçelim.

WhatsApp Emoji Nedir?

WhatsApp Emoji, karşılıklı yazışma esnasında karşı tarafa tepkilerinizi belli etmek için gönderdiğiniz aracı, sarı renkli yüz tasarımları ya da simgelerdir.

Dünya genelinde özellikle anlık mesajlaşma uygulamalarının olmazsa olmazlarından birisi haline geldiğinden dolayı herkes kullanıyor. Ancak hala bunu WhatsApp üzerinde nasıl kullanacağını bilmeyen birçok okuyucumuzun olduğunu da biliyoruz. Hal böyle olunca sizlere elimizden geldiğince kapsamlı seçenekler sunacak, nasıl kullanıldığına dair ipuçları vereceğiz.

WhatsApp memoji nasıl yapılır olarak da aratılan bir unsur bu. Herkes normal şartlarda emoji kelimesini kullanıyor ancak WhatsApp için kullanılan tabir tam olarak MEMOJİ şeklinde tabir ediliyor. Hal böyle olunca da bu alanda kendisine has diğer bir seçenek oluyor. WhatsApp emoji nasıl yapılır sorusuna etraflıca yanıt verelim.

WhatsApp Memoji

WhatsApp’te Kendi Emojinizi Oluşturma

 • Sticker Maker from Whatsapp uygulamasını indirin.
 • Ardından bu uygulamayı telefonunuza kurun ve aktif edin.
 • Aktif ettikten sonra programı açın ve karşınıza gelen ekranda “Create a new stickerpack” seçeneğine tıklayın.
 • Karşınıza gelen iki kutulu ekranda size WhatsApp emoji paketinizi adlandırmanızı isteyecektir. Adlandırın ve “CREATE” butonuna tıklayı.

WhatsApp Emoji Yapma

 • Akabinde kamera aktif hale gelecektir. Bu kamerada ilk olarak WhatsApp emoji paketi için bir fotoğraf belirleyin. Dilerseniz galeriden, dilerseniz o an fotoğraf çekebilirsiniz.
 • Fotoğrafı çektikten sonra fotoğrafta istemediğiniz yerleri kırpın ve akabinde en alt kısımda bulunan “Yes, Save Sticker” sekmesine tıklayın ve kapak fotoğrafını kaydedin.

WhatsApp Emoji Oluşturucu

 • Akabinde program içerisinde karşınıza artık yeni emojiler tanımlayabileceğiniz birçok farklı kutu gelecektir.
 • Bu kutuların her birine tıklıyorsunuz. Tıkladığınızda karşınıza “Take Photo” yani fotoğraf çek ya da “Select File” dosya seç seçeneği gelecektir.
 • O an fotoğraf çekerek emoji oluşturmak istiyorsanız Take Photo seçeneğini kullanın. Daha önce çektiğiniz resimlerden birisini kullanacak iseniz Select File seçeneğini kullanarak galeriden fotoğraf seçin.

 • Şimdi bu kutuların tamamını kullanma şansına sahibiz. WhatsApp’a emoji aktarmak için en az 3 adet özel emoji oluşturmanız gerekmektedir.
 • Yukarıdaki teknikleri kullanarak tüm kutucuklar için özel emoji görsellerinizi oluşturun.
 • Görsellerinizi tüm kutulara tanımladıktan sonra sağ alt köşede yeşil buton olarak bulunan “Publish Sticker Pack” ibaresine tıklayın.
 • Karşınıza bir uyarı ekranı gelecektir. Bu uyarı ekranında ise “ADD” sekmesine tıklayın.
 • Bu yöntemle birlikte oluşturduğunuz emoji paketini WhatsApp’a aktarma işlemine başlayacaksınız.

Artık paketinizi WhatsApp uygulamasına sorunsuz bir şekilde aktardınız. WhatsApp uygulamanızı açın ve herhangi biri ile yaptığınız sohbet ekranına girin. Bu ekranda kendi kapak fotoğrafınızı sekmeler içerisinde göreceksiniz. Buna tıklayın ve dilediğiiz emojiyi karşı tarafa gönderin. WhatsAppp emoji nasıl yapılır sorusunun yanıtı tam olarak bu şekilde. WhatsApp kendi emojini yapma imkanları sizlere çok daha eğlenceli seçenekler sunar.

Yorum Yap
 • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap