1. Ana Sayfa
  2. Mobil Dünyası
  3. Vivo Drone Telefon Modelinin Patentini Aldı

Vivo Drone Telefon Modelinin Patentini Aldı

featured

Akıllı telefon modelleri gelişmeye devam ediyor. Konuşma, haberleşme, fotoğraf ve video çekme gibi gelişmiş özelliklerin yanına şimdi bir yenisi daha ekleniyor gibi görünüyor. Son zamanlardaki modelleri ile dikkat çeken Vivo şimdi drone barındıran bir telefon modeli için patent aldı. Buna göre ürün gerçek olursa telefon ve drone tek cihaz üzerinden kullanılabilecek.

Vivo’dan Drone-Telefon Hamlesi

Özel tasarımlar ve uygun fiyatlar ile dünya çapında tercih edilen bir marka olmayı başaran Vivo şimdi de önemli bir adım atarak drone telefon modeli için patent başvurusu yaptı. Söz konusu patent kapsamında akıllı telefon mevcut özelliklerinin yanında drone de olma özelliğine kavuşuyor. Geliştirme aşamasında olan model için süreç sorunsuz ilerlerse bu durumda drone’lar herkes tarafından çok daha kolay şekilde kullanılabilecek.

Tasarım detaylarının öne çıktığı telefonda pervaneler drone halinde kullanım esnasında açığa çıkacak ve telefon havalanabilecek. Aynı zamanda model, normal bir akıllı telefon olarak da tüm işlemleri yapabilecek. Drone olarak kullanımı sırasında da fotoğraf ya da video çekimi sağlayacak olan modelin ne zaman kullanıcılara sunulacağı ise henüz bilinmiyor.

Akıllı Telefon-Drone Çalışması

Vivo daha önceden de katlanabilir ve yuvarlak yapıya kavuşan telefon modelleri ile sınırları zorlamıştı. Şimdi de patentini aldığı drone akıllı telefon modeli eğer gerçek olursa kullanıcılar için yeni bir dönemi ifade edecek. Tasarımın ilk detaylarına bakıldığında akıllı telefona yerleştirilecek olan drone iki adet kamera barındırıyor. Bu kameradan bir tanesi karşıya diğeri ise üst kısma bakıyor. Ayrıca kızılötesi sensörler, navigasyon ve diğer geliştirmeler de yine modelde bulunuyor.

Telefonun alt kısmından çıkacak olan drone telefondan ayrı olarak çalışacak. Başka bir ifade ile bir tür kızak sistemi ile küçük drone ortaya çıkacak ve bu kapsamda telefondan kontrol edilecek. Ancak burada Vivo mühendislerinin nasıl bir tasarım ortaya çıkaracakları merak ediliyor çünkü en küçük drone bile bugün küçük sayılmayacak boyutlarda olurken telefonun içine yerleştirilecek olan drone’un mümkün olup olmayacağı şimdilik ön görülmüyor.

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap