1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri
  3. Ucuz Oyunlar Nereden Bulunur??

Ucuz Oyunlar Nereden Bulunur??

featured

Korsan oyunlar çeşitli riskler barındırdığı için oyun severler orijinal oyun almaya özen gösteriyor. Ancak döviz fiyatlarının artış göstermesi oyunların da istenildiği şekilde satın alınmasının önüne geçiyor. Bu durumda oyun severler için ucuz oyun bulma rehberi de önem taşıyor.

Ucuz Oyun Bulma Kanalları

Oyun fiyatlarının yükselmesi dövize bağlı olduğundan bir oyun dolar cinsinden ne kadar yüksek olursa TL cinsinden de o kadar yüksek oluyor. Aslında döviz cinsinden oyunlar son derece uygun fiyatlar ile satışa çıkarılıyor. Örneğin merakla beklenen ve yıl sonuna doğru çıkacak olan Far Cry 6, 60 dolardan standart versiyon olarak ön siparişe açıldı. Ama TL’ye çevrilince fiyat en az 270 TL yapıyor ve bu da oyuncular için önemli bir fiyata tekabül ediyor.

Bu yüzden Türkiye’de faaliyet gösteren oyun platformları da sağladıkları indirimler, TL cinsinden çevirmeler ile birlikte oyun severlere daha uygun fiyatlara oyun sunabiliyor. Steam, Epic Games gibi platformların özellikle ücretsiz oyun sunması da yine oyun severlerin yararına oluyor.

Ucuz oyun bulmak isteyen oyun severler bu bakımdan ilk olarak mutlaka Steam ve Epic Games’i takip etmeliler. Steam yaz indirimi gibi önemli indirimlerin olduğu dönemlerden her hafta ücretsiz oyun sunan Epic Games’e kadar söz konusu platformlar oyun severlerin oyun oynamalarına olanak veriyor.

Yüksek Donanımı Olmayanlar İçin Tavsiye

Oyun oynamak özellikle günümüzde yüksek kalitede donanım özelliklerini beraberinde getiriyor. Ancak donanım parçaları da pahalılaştığı için oyun severlerin donanım parçalarını almaları da güçlük taşıyor. Bu durumda da yüksek fiyatlar ile işlemci, RAM ve ekran kartı alamayanlara GeForce Now önemli bir kolaylık sunuyor. Aylık fiyatlandırma üzerinden donanım olmadan internet bağlantısı üzerinden oyun oynama olanağı veren platform böylece oyun severlere yine bir kolaylık sağlamayı başarıyor.

Ancak GeForce Now aylık ödemeye sahip olduğu için çok uzun süreli kullanılacaksa çok fazla avantaj taşımıyor. Bu durumda donanım parçası almak daha makul olabilir. Aynı zamanda platform sadece oynama imkânı tanıyor ve oyuncuların oyunları yine kendileri temin etmeleri gerekiyor.

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap