bilgisayargenel

Ücretsiz Video Düzenleme Programları

YouTube özellikle çok revaçta hale gelinde ücretsiz video düzenleme programları ile alakalı olarak araştırmalar da ciddi manada arttı. Türkiye genelinde birkaç senelik dilim içerisinde video paylaşımları, görsel paylaşımlardan çok daha yüksek kapsamlı seçeneklerden birisi oldu demek yanlış olmaz. Her geçen gün büyüyen bu sektörde artık herkes kendi videolarını kullanıyor.

Instagram ve YouTube üzerinde video paylaşmak gibi günümüzde ayrıca TikTok ciddi manada fark yarattı demek yanlış olmaz. Ücretsiz video programları ile alakalı olarak sizlere birkaç önemli seçenek sunacak ve fikir edinmeniz için elimizden geleni yapacağız. Aşağıdaki programların tamamını ücretsiz olarak indirebilir ve kullanabilirsiniz.

VSDC Ücretsiz Video Editor

Son derece pratik arayüze sahip, gelişmiş altyapısı ile de sizlere çok kapsamlı seçenekler sunan uygulamalardan birisidir. Aslında normal şartlarda ücretli olan bir uygulama ancak ücretsiz sürümü ile de sizlere birçok farklı özelliği tek bir sistem altında sunuyor demek yanlış olmaz. Video ve ses efekti ayarları konusunda da en ideal alternatifleri sizlere sunduğunu söyleyebiliriz. Ücretsiz video düzenleme programları kapsamındaki en ideal seçenek.

VSDC Video Editor indir

VSDC Video Editor

Blender Video Editor

Türkiye genelinde de en çok bilinen programlardan birisi olarak kabul edilir. Tek bir ekran arayüzü içerisinde birbirinden farklı önizleme seçenekleri sunarak sizlere en iyi düzenleme deneyimini sunar. Bununla birlikte Windows, Mac ve Linux işletim sistemlerinin tamamında kullanabileceğiniz gelişmiş bir altyapıdan bahsediyoruz. Mutlaka değerlendirilmeli.

Blender Video Editor indir

blender video editor

LightWorks Video Editor

Bu program, özellikle profesyonel montajlar hazırlamak ve efektler kullanmanız açısından en pratik imkanlardan birisidir. Türkiye’nin geneline baktığımız zaman bu gibi programlarda pratik seçenekleri araştıra insanlar çokça fazla. Bu programın internet üzerinde eğitimlerinin de olduğunu düşündüğümüz zaman her açıdan fark yarattığını söylemek yanlış olmaz. Windows işletim sistemlerinde çok daha verimli olarak çalışıyor.

LightWorks Video Editor indir

lightworks

Windows Movie Maker

Windows işletim sisteminin XP sürümünde kendi içerisinde sunduğu bir programdı ancak zaman içerisinde dahili olarak gelmemeye başladı. Hem pratik olması, hem tamamen ücretsiz olması hem de pratik olması açısından ciddi manada fark yaratıyor. Movie Maker, zaman dilimi içerisinde tüm işletim sistemi sürümleri ile uyumlu hale getirildi. İnternet üzerinden ücretsiz olarak indirilebiliyor. Ücretsiz video düzenleme programları içerisinde revaçta.

Windows Movie Maker Video Editor indir

windows movie maker

FlowBlade Video Editor

Ücretsiz video düzenleme programları içerisinde belki de Movie Maker konseptine en yakın seçeneklerden birisi olarak dikkatleri çekiyor. FlowBlade, arayüz olarak da sizlere çok pratik seçenekler sunuyor demek yanlış olmaz. Aynı zamanda video geçiş efektleri açısından da mükemmel imkanları sizlere sunuyor. Ücretsiz olması programın en iyi yanlarından birisi. Pratik arayüzü herkes tarafından kolay şekilde kavranabilir. Ancak bu programın en kötü yanlarından birisi de Windows işletim sisteminde henüz tam verimlilik ile çalışmıyor olmasıdır.

FlowBlade Video Editor indir

flowblade

Tilki Editör

Deneyimli bir Tilki.net yazarı. Montaj uzmanı ve web sitesi yazılımcısı olarak uzun süreler görev yaptı. Ayrıca sosyal medya danışmanlığı alanında da ajanslar düzeyinde hizmetler sundu. Şimdi deneyimlerini sizler için paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu