1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. Twitter Yeni Özelliklerini Geliştirdiğini Açıkladı

Twitter Yeni Özelliklerini Geliştirdiğini Açıkladı

featured

Sosyal medya platformları arasında kullanıcı sayısı bakımından en popüler uygulamalardan olan Twitter yeni özellikler geliştirdiğini açıkladı. Özellikle salgın döneminde daha popüler hale gelen uygulama yeni özellikleri sayesinde daha iyi bir kullanıcı deneyimi yaşatmayı hedefliyor.

Twitter Özellikleri Şimdilik Gizli Tutuluyor

Twitter kullanıcıları için yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. Platformda şimdi gizli hesaplar takipçisi olmayan hesaplara yanıt verdiklerinde bu yanıt herkesin göreceği şekilde yayınlanmıyor. Bu özellik ise bazen tuhaf durumlara yol açabiliyor. Örneğin gizli hesaptan yorum yapmış olan kullanıcı yorumun herkes tarafından görüntüleneceğini umarak yanıt bekleyebiliyor.

Twitter tarafından tasarlanmış olan yeni özelliklerin birisi de bu duruma yönelik oldu. Buna göre hesabı gizli olan kullanıcılar takipçisi olmayan birisine yanıt verdiklerinde yanıtı herkese açık olacak şekilde gönderebilecek. Bunun dışında bir başka özellik de birden fazla Twitter hesabı olanlar için avantaj sunacak. Birden fazla hesabı olan kullanıcılar yeni özellik ile birlikte tıpkı Instagram’da olduğu gibi çok kolay bir şekilde hesaplar arasında geçiş yapabilecek. Twitter hesaplar arasında geçiş küçük bir pencere aracılığıyla sağlanacak.

Daha İyi Kullanıcı Deneyimi

Twitter güncellemeleri ile kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunmak için kullanıcı gizliliğiyle ilgili olarak da çalışmalar yapıyor. Yapılan özelliklerinden birisi kullanıcılara kendi kullanıcı adlarının aranması sonrasında bildirim gitmesini sağlayacak. Bu sayede kullanıcılar da aranma durumlarına göre gizlilik ayarlarını değiştirebilecek.

Son özellik de kullanıcılara belirli aralıklar ile gizlilik ayarlarından memnun olup olmadığını öğrenmek olacak. Buna göre de kullanıcılara ayarlar menüsüne gitmeden mevcut ayarlarını değiştirmek olanaklı olacak.

Özelliklerin tam olarak ne zaman kullanıcılara sunulacağı ise henüz bilinmiyor. Özellikle konsept özellikler oldukları için platform tam istediği verimi alamazsa bu durumda yeni özellikler kullanıcılar için sunulmayabilir. Bu noktada da şirketin kullanıcılardan almış olduğu geri dönüşler değerlendirilecek.

Geçen aylarda da güvenlik konusunda önemli adımlar atan Twitter, yeni güncellemeler kapsamında güvenlik konusunda da adımlar atabilir. Daha güvenli ve sorunsuz kullanıcı deneyimi için güvenlik iyileştirmesi kapsamında da yeni gelişmeleri hazırlamaya devam etmekte olan platform bunları ilerleyen günlerde duyurabilir.

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap