twittersosyal medya

Twitter Video İndirme Nasıl Yapılır?

Sosyal medya dediğimiz zaman akla ilk gelen seçeneklerden olan Twitter video indirme nasıl yapılır sorusunun yanıtını vereceğiz. Bildiğimiz gibi dünyanın en çok kullanılan, en çok etkileşim alan ve sizleri ünlülere en çok yaklaştıran platform Twitter olarak dikkatleri çekiyor. Zaman içerisinde sistem kendi kendisini ciddi manada geliştirdi ve yeni özellikleri ile de insanlara hizmet sunma yolunda adımlar attı.

Twitter video indirme ile alakalı olarak internet üzerinde çok fazla araştırma yapıldığını biliyoruz. Çok basit bir yöntemi var ve sizlere bunu resimli olarak anlatmak ve fikir edinmeniz için yardımcı olmak istiyoruz. Merak ettiklerinizi yorum alanlarımızdan sorabilir ve bu anlamda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Twitter Videoları Nasıl İndirilir?

Dünyanın en büyük sosyal medya sistemlerinden birisi, sizlere yine kendi altyapısı üzerinden videoyu indirme şansını sunuyor ve bizde en pratik yöntemini sizlere sunma yolunda bilgiler vereceğiz. Kısaca özetlemek gerekirse dünyanın en büyük sosyal medya sistemlerinden birisinden bahsediyoruz. Normal şartlarda videolarda telif hakkı ihlali gibi seçenekleri ciddi anlamda gözeten sistemler söz konusudur.

Twitter videoları nasıl indirilir sorusunun yanıtı çok çok basit. Bunun için videonun linkine girmeniz ve linkin başına XX eklemeniz yeterli olacaktır. Nasıl mı? Hemen bilgilendirelim.

1-) Öncelikle Twitter hesabımıza kullanıcı adımız ile giriş yapıyoruz. Örneğin yayın akışımızda çok ilgi çekici bir video gördük. Mesela ShiftDelete sayfasının bir videosu. Videonun açıklamasının yazdığı alana bir kere tıklıyoruz ve doğrudan videonun bulunduğu linke gidiyoruz.

Twitter Video İndirme

2-) Ardından size doğruda video bağlantısı veren bir sayfa gelecektir. Bu sayfada sadece yukarıda gördüğünüz videoyu ve videoya yapılan etkileşimleri izleme şansına sahip olursunuz. Bu videonun bir de bağlantısı olacaktır. Bağlantı kısmına aşağıdaki resimdeki gibi dikkat edelim. status/rakamlar olmak sureti ile bir paylaşım ekranında olmanız gerekiyor.

Twitter Video İndir

3-) Bu linkin başında gördüğünüz üzere twitter.com ibaresi mevcut. Bu ibarenin başına XX ibaresi ekleyecek ve ENTER tuşuna basacağız. Nasıl yani? Hemen örneğini sizlere aşağıdaki görselde sunalım.

Twitter Videolarını İndirme

4-) Akabinde Twitter Video Downloader sayfasına yönlenmiş olacaksınız. Gelen sayfada video ve altında da birden fazla seçenek yer alır. 31 Kbps, 101 Kpbs gibi seçenekler indireceğiniz videonun kalitesi ile alakalı terimlerdir. Burada en yüksek seçeneği seçerseniz en yüksek görüntü kalitesi ile videoyu indirme şansına sahip olursunuz.

Videonun altında bir ilerleme göreceksiniz. Bu ilerleme bittiğinde videonun bilgisayarınızın masaüstü kısmına otomatik olarak inmiş olduğunu göreceksiniz. İndirmek istediğiniz tüm videoların linklerinin başına XX terimini eklemeniz bu anlamda yeterli olacaktır.

Twitter Videoları İndirme Sitesi

Twitter videoları bu şekilde pratik olarak indirilir. Daha önce internet sitemizde Programsız YouTube video indirme nasıl yapılır yazılı makalemizde sizlere SaveFrom internet sitesi üzerinden bir anlatım sağlamıştık. Aynı şekilde Twitter videoları için de bu internet sitesini yukarıda belirtmiş olduğumuz bağlantıları girerek yapabilirsiniz.

Tilki Editör

Deneyimli bir Tilki.net yazarı. Montaj uzmanı ve web sitesi yazılımcısı olarak uzun süreler görev yaptı. Ayrıca sosyal medya danışmanlığı alanında da ajanslar düzeyinde hizmetler sundu. Şimdi deneyimlerini sizler için paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu