1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. Twitter Sesli Tweetler İçin Önemli Özellik Getiriyor

Twitter Sesli Tweetler İçin Önemli Özellik Getiriyor

featured

En popüler sosyal medya uygulamaları arasında olan Twitter her geçen gün kendisini geliştirmeye devam ediyor. Yeni özellikler ile birlikte kullanıcıların daha iyi bir deneyim yaşamalarını sağlayan Twitter özellikle kullanıcı deneyimini geliştirmek için çaba gösteriyor. Sesli tweetler için yeni bir özellik geliştirildiği öğrenildi.

Twitter Sesli Tweetlere Yeni Özellik

Twitter kullanıcıları için bir süredir sesli Tweetler için altyazı özelliğinin geliştirilmesi bekleniyordu. Twitter tarafından yapılan açıklamada yakında sesli Tweetler için altyazı özelliğinin geleceği bildirildi. Bir süre önce kullanıcıların sesli Tweet atmalarını sağlayacak özelliğin geliştirilmesi ile kullanıcılar yüksek memnuniyete sahip olmuştu. Ama yine de özellik geliştirmeye açık bir şekilde bulunuyor. Özellikle işitme sorunu yaşayanlar için sesli Tweetler sorun yaratıyordu.

Twitter da bu sorunu ortadan kaldırmak için yeni bir geliştirme yaptığını açıkladı. Buna göre Twitter, sesli Tweetlerin anlaşılması için altyazı desteği sunacak. Üstelik bu özellikle Türkçe tweetler için de geçerli olacak. Konuyla ilgili resmi hesabından açıklama yapan Twitter özelliğin nasıl çalışacağından da bahsetti.

Sesli Tweetlere Altyazı Desteği

Twitter sesli tweetlere altyazı desteğini şimdilik İngilizce, Japonca, İspanyolca, Portekizce, Türkçe, Arapça, Hintçe, Fransızca, Endonezyaca, Korece ve İtalyanca’yı kapsayacak şekilde kullanıcılara sunacak.

Kullanıcılar tarafından bir süredir sunulması beklenen bu özellik ile birlikte işitme engelli kullanıcılar için büyük bir avantaj yaratmış olacak. Altyazıların kullanılması da tıpkı Youtube’da olduğu gibi olacak. Sesli tweetlerin üst köşesinde yer alan CC sembolü seçildiğinde altyazı aktif olarak gösterilecek.

Twitter’ın bu özelliği şimdilik IOS cihazlarda kullanıma sunulacak. Ancak yakın zamanda Android için de kullanıma açılacak. Twitter tarafından yapılan açıklamada altyazı özelliğinin geliştirilmeye devam edildiği ve altyazılarda ufak hatalar olabileceği de vurgulanıyor. Bu kapsamda özellikle önemli tweetler için şimdilik altyazılara tamamen güven de duymamak gerekiyor. Ancak zamanla Twitter altyazı deneyimini daha iyi bir hale de getirecek gibi görünüyor.

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap