1. Ana Sayfa
  2. Güncel Yazılar
  3. Twitter Para Kazanılacak Yeni Özelliklerini Duyurdu

Twitter Para Kazanılacak Yeni Özelliklerini Duyurdu

featured

Ünlü sosyal medya platformu Twitter kullanıcılarının para kazanabilecekleri yeni özellikleri duyurdu. Twitter’dan para kazanmak isteyenler için geliştirilen yeni özellikler ile birlikte kullanıcılar takipçilerinin aylık olarak ödeyecekleri ücret ile süper takipçi olabilecek ya da biletli olarak Spaces odaları açılışı yapabilecekler.

Twitter İçin Yeni Para Kazanma Özelliği

Clubhouse uygulaması sosyal medya kullanımına yeni bir soluk getirdiği için farklı platformlar da Clubhouse’a benzeyen özellik geliştiriyor. Daha önceden Facebook’un Clubhouse benzeri odaları haberi henüz tazeliğini kaybetmemişken şimdi de Twitter Clubhouse’a benzeyen bir özelliğini duyurdu.

Twitter Spaces kullanıcılar için bilet sistemi üzerine çalışıyor ve söz konusu özellik ile birlikte Twitter Spaces’te açılacak olan odalar için bilet satışı yapılabilecek. Bu odalara katılmak isteyenler de bilet ücretlerini ödemek zorunda kalacak. Twitter tarafından resmen duyurulan özellik ile hesap sahipleri para kazanabilecek.

Bilet Satışından Para Kazanmak Mümkün Olacak

Twitter özellikle platformu kullanmak açısından bir süredir kullanıcılara yeni gelir kaynakları oluşturmak için çaba gösteriyordu. Diğer platformlara göre kullanıcıların gelir elde etmeleri görece daha zorken Twitter şimdilik yeni özellikleri ile birlikte bu durumun üstesinden geliyor gibi gözükecek. Biletli Spaces odaları ile birlikte Twitter’dan gelir elde etmek mümkün olacak.

Buna göre oda sahipleri açacakları oda için 1 dolar ile 999 dolar arasında bilet fiyatı belirleyecek. Aynı zamanda oda sahipleri için kullanıcı davet etmek açısından da herhangi bir kısıtlama olmayacak ve isterlerse 5 kullanıcı isterlerse 100 kişiyi odaya davet edebilecek.

Twitter’dan para kazanmak için platformun bir diğer geliştirdiği özellik de Süper Takip olarak öne çıkıyor. Youtube’un Katıl özelliğine benzer olan Süper Takip kullanıcıların aylık ücret karşılığında üreticilere abone olmalarını ve onları da manevi açıdan desteklemelerini mümkün hale getirecek. Aynı zamanda açıklanan fiyatlara göre önemli oranlarda maddi açıdan destek de mümkün olacak.

Twitter Süper Takip fiyatları da belirlenmiş durumda. Buna göre 2,99 dolar, 4,99 dolar ve 9,99 dolar olarak fiyat belirlendi. Aynı zamanda hesap sahipleri Süper Takipçilere özel içerikler de paylaşabilecek. Bu özellikler yakın zamanda tüm Twitter kullanıcıları için hayata geçirilmeye hazırlanıyor.

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap