twittersosyal medya

Twitter Hesabı Nasıl Silinir?

İnternet üzerinde çok sorulan sorulardan birisi olan Twitter hesabı nasıl silinir sorusuna resimli anlatım olarak yanıt vereceğiz hep birlikte. Dünyanın en çok kullanılan ve en büyük kapsamlı sosyal medya sistemlerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor Twitter. Özellikle ünlü isimler ile en çok etkileşim içerisinde olabildiğiniz dünyanın en büyük kapsamlı sistemlerinden birisi demek de yanlış olmaz sanıyorum.

Twitter hesap silme işlemi ile alakalı olarak insanlar çok fazla bilgi sahibi değil. Biz öncelikle bu anlamda sizleri bilgilendireceğiz. Hesap silme ve dondurma işlemleri olduğunu unutmayın öncelikle. Dondurma işleminde hesabınızı sonradan geri açıp aktif edebiliyorsunuz. Bir de Twitter hesabını kalıcı olarak silme olayı var ki varlığınızı tamamen siliyorsunuz.

Twitter Hesabı Kalıcı Olarak Silinebilir Mi?

Bu, sosyal medya siteleri için yasal bir prosedür olarak dikkatleri çeker ve son derece büyük öneme sahiptir. Her sosyal medya sistemi, üyelerine hesaplarını kalıcı olarak silme insiyatifini sunmak zorundadır. Twitter için de geçerli olan kurallardan birisi olduğunu söylemek mümkün hale geliyor diyebiliriz.

Bu sistemde aşağıda sizlere sunacağımız teknik ile birlikte hesabınızı her şeyi ile sunuculardan tamamen silersiniz. Ancak bu hesaba bir daha erişiminiz asla mümkün olmaz. Aşağıda resimli anlatım olarak sorunun yanıtını elimizden geldiğince vereceğiz. Sorularınızı yorum alanlarımızdan bizlere sorarak en net şekilde bilgi edinme şansına sahip olabileceksiniz.

Twitter Hesabı Nasıl Silinir? (Kalıcı Silme İşlemi)

Kalıcı olarak silme işleminden önce sizlere bu hesabın tüm etkinlik verilerini nasıl indireceğiniz ile alakalı olarak da bilgiler sunacağız. Bu indirdiğiniz veriler ile birlikte bundan yıllar sonrasında tekrar hesap açabilir ya da bu verilerinizi sürekli açıp inceleme şansına sahip olabilirsiniz. Twitter hesap yedeği indirme işlemi bu nedenle önemlidir.

1-) Öncelikle Twitter hesap verilerimizi indirelim ve bir kenarda bulunsun istiyoruz. BURAYA TIKLAYARAK, hesap ayarları kısmına gidin. Gelen ekranda HESAP sekmesine tıklayın ve sağ kısımda yeni bir ekran açıldığını göreceksiniz. Alta doğru indiğinizde TWİTTER VERİLERİN sekmesine tıklayın.

Twitter Hesap Yedekleme

2-) Bu sekmeye tıkladıktan sonra yine o alanda iki adet ARŞİV İSTE butonu göreceksiniz. İkisine de ayrı ayrı tıklayarak hesabınızın bağlı olduğu mail adresine Twitter hesabınızın yedeğini alma şansına sahip olabileceğinizi unutmayın.

Twitter Arşiv İsteme

3-) Şimdi geçelim Twitter hesabını kalıcı olarak silme işlemine. Hesap silme bağlantısına doğrudan erişmek için BURAYA TIKLAYIN. Bu linke tıklayarak doğrudan hesabınızı silebileceğiniz ekrana geçiş yaparsınız ve herhangi bir sorun olmaksızın işlemler gerçekleştirilebilir.

Twitter Hesabını Kalıcı Olarak Silme

4-) Bu ekranda gördüğünüz üzere en alt kısımda DEVRE DIŞI BIRAK seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra Twitter sizden o hesabın şifresini yeniden ister. Şifreyi girdikten sonrada hesabınız 30 gün sonra tamamen silinmek üzere devre dışı bırakılır.

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME: Hesabınıza 30 gün içerisinde yeniden giriş yaparsanız hesabınız aktif olarak kalır. Ancak bu 30 gün içerisinde herhangi bir işlem yapmaz iseniz Twitter sunucularından hesabınız tamamen silinir ve bir daha asla geri döndürülemez.

Tilki Editör

Deneyimli bir Tilki.net yazarı. Montaj uzmanı ve web sitesi yazılımcısı olarak uzun süreler görev yaptı. Ayrıca sosyal medya danışmanlığı alanında da ajanslar düzeyinde hizmetler sundu. Şimdi deneyimlerini sizler için paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu