mobilgenel

Turkcell Ödemeli Arama Nasıl Atılır?

Bugün ki içeriğimizde Turkcell ödemeli arama nasıl atılır sorusuna yanıt vererek bu servis hizmetinin kullanımı üzerine fikir edineceğiz birlikte. Geçmişte özellikle kontör bakiye modeli kullanıldığı dönemde Turkcell şirketinin ilk olarak kullanıma sunduğu bir arama modelidir ödemeli arama.

Günümüzde kontör sistemi kalktı ve bununla birlikte hemen hemen herkes farklı alternatif seçenekleri sizlere sunuyor. Turkcell şirketinin bu anlamda sunduğu hizmetler sizlere mükemmel ötesi seçenekler sunacak. Önce hizmetin tanıtımını yapalım.

Turkcell Ödemeli Arama Servisi Nedir?

Turkcell ödemeli arama servisi, yeterli bakiyenizin olmaması durumunda sizinle aynı yani Turkcell operatörü kullanan kişilerin sizleri araması için gönderdiğiniz bir talep aramasıdır.

Karşıdaki kişi, bu talebi kabul ederek sizlere telefon ile ulaştığında karşı tarafın bakiyesinden gider. Hal böyle olunca da karşı ödemeli arama servisi sizlere birçok farklı anlamda seçenekler sunuyor. Tabi ki birkaç farklı alternatif yöntemi kullanarak bu hizmetten faydalanma şansına sahip olduğunuzu da kesinlikle unutmamanız gerekiyor. Şimdi bu anlamda bilgileri sizlere sunalım.

Turkcell Ödemeli Arama Nasıl Atılır?

Turkcell Karşı Ödemeli Çağrı Atma Yöntemleri

Turkcell, bu anlamda mükemmel ötesi seçenekleri sizlere sunan yeni nesil alternatiflerden birisi olarak dikkat çekiyor. KKTCELL kullanıcıları da aynı tarife ile birlikte bu hizmetten faydalanma imkanına sahip olur. Turkcell ödemeli arama servis ücreti 3,49 TL olarak ücretlendirilir. Ayrıca maksimum konuşma süresi de 10 dakika ile sınırlıdır. 10 dakikayı aşan durumlarda yeni bir arama gerekir ve aynı ücret yeniden tahsil edilir. Peki Turkcell ödemeli nasıl atılır?

USSD Kodu Kullanarak Turkcell Ödemeli Çağrı

  • Telefonunuzun arama yapma ekranına girin.
  • Tuş takımı kısmında öncelikli olarak *135* simgelerini yazın.
  • Akabinde ödemeli atmak istediğiniz telefon numarasını başında sıfır olmadan yazın ve sonuna kare ekleyin. ÖRN: *135*5554443322#
  • Akabinde arama tuşuna bastıktan sonra karşı tarafa bir sesli mesaj gidecektir.
  • Karşı taraf sesli mesajı kabul ettikten sonra sizi arayacaktır.

Turkcell Karşı Ödemeli Çağrı Ücret Tarifeleri

Turkcell, sunduğu hizmetler ile de ülkemizin en çok ön plana çıkan %100 yerli girişimlerinden birisi olarak dikkat çeker. Zaman içerisinde belli hisseleri devlete devrolmuş bir marka olması da güvenilirlik nedenidir. Yurtiçi ve yurtdışı karşı ödemeli atma imkanı sunan Turkcell şirketinin ödemeli çağrı ücret tarifeleri aşağıdaki gibidir;

BÖLGE HAZIR KART FATURALI HAT
Almanya 1,5 TL/dk 2,54 TL/dk
Avrupa 1,5 TL/dk 3,49 TL/dk
Rusya ve Ukrayna 1,5 TL/dk 9,42 TL/dk
ABD ve Kanada 7,5 TL/dk 6,03TL/dk
Diğer ve Uzaklar 7,5 TL/dk 4,76 TL/dk
Kıbrıs 4 TL/dk 0,94 TL/dk

Tilki Editör

Deneyimli bir Tilki.net yazarı. Montaj uzmanı ve web sitesi yazılımcısı olarak uzun süreler görev yaptı. Ayrıca sosyal medya danışmanlığı alanında da ajanslar düzeyinde hizmetler sundu. Şimdi deneyimlerini sizler için paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu