1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. Tumblr Takipçi Arttırma Yolları – 2020 Tumblr Takipçi Rehberi

Tumblr Takipçi Arttırma Yolları – 2020 Tumblr Takipçi Rehberi

featured

Sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde 30 milyon kullanıcısı bulunan Tumblr, oldukça popüler bir micro blog servisidir. Güncel haliyle 500 milyona yakın blog sayfasını barındıran servis, kullanıcılarına bloglama yapma imkanı sunuyor. Ülkemizde özellikle genç neslin kullandığı sosyal ağ için takipçi sayısını yüksek tutmak da oldukça önemli. 2020 Tumblr takipçi rehberi ile sizlere hızlı ve garantili şekilde Tumblr takipçi arttırma yollarından bahsedeceğiz.

Tumblr Nedir? Neden Önemlidir?

Sistem, micro blogging olarak hizmetine başladı. Basit ve kullanışlı, küçük çapta blog deneyimi sunan servis, sosyal ağ olması ile birleşince farklı bir konsepte büründü. Etiketler, paylaşımlar üzerinden insanlar sizlere ulaşabiliyor ve paylaşımlarınızı takip edebiliyor.

Tumblr neden önemli? Sorusuna cevap olarak ise öncelikle kitlelere erişebildiğinizi söyleyebiliriz. Her gün yüzlerce milyon kişinin ziyaret ettiği bir serviste etkin ve üst klasmanda olmanız demek fikirlerinizin, paylaşımlarınızın, yaptığınız işlerin birçok kişi tarafından görüntülenmesi demektir. Günümüzde özellikle genç nesil açısından Tumblr sayesinde tanınmış hale gelen yüzlerce birey bulunuyor.

Böylesine önemli bir platformda yer edinmek ve büyük kitlelere seslenebilmek, sizin için oldukça değerlidir. Hikaye, roman yazmayı seven birisi; bu blog üzerinde kısa kısa paylaşımlar yaparak bir anda binlerce kişi tarafından takip edilebilir ve daha sonrasında roman çıkartarak bestseller arasına girebilir. Bunun gibi yüzlerce örnek vermemiz mümkün.

Sayfanızı Güncel Tutun!

Kitlelere ulaşmanın birinci koşulu sayfanızı güncel tutmaktır. Tumblr, arama fonksiyonu ile milyonlarca hesap üzerinden etiketler veya gönderi başlıkları ile sizlere önerilerde bulunan bir servis. Çukur dizisi ile ilgili paylaşımlar yapan bir hesabınız olduğunu varsayalım. Gönderdiğiniz postlara #cukur etiketini girmeniz dahilinde, bu etiketi arayanların sonuçlarında çıkabilirsiniz. Tabi burada postun etkileşim değeri de önemlidir. Ayda yılda bir Çukur dizisi ile ilgili paylaşım yapıyorsanız, haliyle diğer hesaplar ve bu etiketin kullanıldığı diğer gönderiler sürekli üstte yer alacak ve kullanıcıların size erişmesi imkansızlaşacak.

Genele Değil Özele İnin!

Bazı Tumblr bloglarının takipçi kaybetmesinde, hızlı büyüyememesindeki temel faktör genele eğilmeleridir. Fakat burada önemli olan özele inmektir. Yine aynı örnekten devam edecek olursak, Çukur dizisi ile ilgili paylaşım yapan hesabınızın takipçisi, sırf bu dizi için sizi takip ediyor. Fakat siz gidip Game of Thrones ile ilgili de o hesaptan paylaşım yaparsanız haliyle, takipçileriniz “ne alaka?” diyerek sizi takip etmekten çıkabilir.

Bu sebepten dolayı kitlenizi en başında belirlemeli ve sadece o kitleye hitap edecek, onlara çekici gelecek paylaşımlar yapmalısınız.

Takibe Takip Yöntemi

Birçok sosyal ağda olduğu gibi Tumblr’da da takipçi sayısı arttırmak için takibe – takip yöntemi kullanılır. Sistem üzerinden “takibe takip, tumblr takipçi, takipçi” gibi aramalar yapıp postları Re-Blog yapanları veya beğenenleri takip edebilirsiniz. Onlar da eğer aktifse sizin bildiriminizi görerek sizi geri takip edecektir.

Takipçi Sitelerini Kullanın !

Tumblr takipçi arttırma yolları listemizin son maddesinde takipçi sitelerinden bahsetmek gerek. Twitter, Instagram, Youtube, Twitch gibi platformlarda da kullanılan bu tarz siteler kimi zaman “Ücretsiz +50 takipçi” şeklinde sloganlar ile karşınıza gelebilir. Fakat bu sistemlere girdiğiniz takdirde sizin hesabınız da farklı kullanıcıları takip etmeye başlayacak.

Bunun yerine bütçeniz dahilinde takipçi satın alabilirsiniz. İşlem sonrasında sizi takip eden kişilerin bir kısmı, eğer onlara hitap etmiyorsanız takipten çıkabilir.

Sizlere 2020 Tumblr takipçi rehberi ile 4 önemli Tumblr takipçi taktiğinden bahsettik. Bu taktikleri uygulamanız dahilinde kısa sürede hedeflerinize ulaşacaksınız.

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap