1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. TikTok Yeni İş Modeli Geliştiriyor

TikTok Yeni İş Modeli Geliştiriyor

featured

Sosyal medya uygulamaları arasında en çok kullanılanlar arasında yer alan TikTok yenilikler ile adından sıklıkla söz ettiriyor. Geçen Mayıs ayında TikTok hakkında iş bulma özelliğinin ekleneceği söylentileri şimdi gerçeğe dönüşmüş olabilir. TikTok iş arayanlar için yeni bir özellik sunacak.

TikTok İş Arayanlara Kolaylık Sunacak

TikTok iş bulma açısından yeni özelliği ile birlikte kullanıcılara kolaylık sunacak. Pilot uygulamanın ABD’de başlaması sonrasında TikTok artık resmen iş arayanlar için kullanılan bir platform haline de gelmiş oldu. TikTok’a yeni özelliği sayesinde özgeçmiş yüklemek mümkün oldu ve bu özgeçmişler çalışan arayan firmalar tarafından incelenebilecek.

Ayrıca incelenen bu özgeçmişlerin tüm birimlerde alım için değerlendirilmiş olduğunu da belirtmek gerekiyor. Bu bakımdan şimdilik 30’u geçen şirketler özgeçmişleri öylesine değil, gerçekten istihdam yaratmak için değerlendiriyor.

Yeni sunulan hizmetin ilk aşaması kullanıcılara 31 Temmuz’a kadar özgeçmişlerini sisteme yükleme olanağı tanıyor. Yüklenecek olan özgeçmişler de sistemde bir ay boyunca kalacak ve kullanıcı yükledikten sonra istese bile özgeçmişini bir ay boyunca silemeyecek.

TikTok iş ilanları da yayınlayarak kullanıcıların ne türden işlerde çalışabileceklerini de gösteriyor. Şimdilik ABD’yi kapsayan bu özelliğin çok yakın zamanda diğer ülkeler için de geçerli olacağı tahmin ediliyor.

TikTok Yenilikleri Geliştiriyor

TikTok güncelleme ile yenilikleri peşi sıra kullanıcılara sunuyor. Platform aynı zamanda yakında ücretli içerikler sunulan bir özelliği de kullanıcılara sunmuştu. Bu özellik ile birlikte içerik üreticisinin belirlemiş olduğu ücretin ödenerek özel bir video talep edilmesi mümkün olmuştu.

Bu sayede de ilgiyle takip edilen hesaplar tamamen kullanıcıya özel bir içerik oluşturabiliyor. Aynı zamanda doğum günü gibi günler için de özel içerikler oluşturulabiliyor.

Yakın zamanda hayata geçirilen bir diğer TikTok kullanımı için kullanıcı dostu yenilik de video sürelerinin uzatılması olmuştu. Pek çok kullanıcı tarafından üretilmiş olan içerikler hızlı konuşmalar ya da hızlı geçişler kısıtlama yüzünden sorun oluşturuyordu. Fakat uzatılan video süreleri ile içerik üreticileri de çok daha rahat şekilde içerik üretmeye başlayabilmişti. Bu özelliklerin yanında iş bulma açısından da sunduğu kolaylıklar platformu daha da öne çıkardı.

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap