1. Ana Sayfa
  2. Öneri Bölümü
  3. Teşhir Ürün Nedir, Teşhir Ürün Alınır mı?

Teşhir Ürün Nedir, Teşhir Ürün Alınır mı?

featured

Teşhir ürün kavramı pek çok alanda karşılığı olan bir tanım olmasına rağmen özellikle elektronik cihazlarda da karşılaşılan bir kavram. İnternetten ya da mağazadan ürün satın alırken belirtilen teşhir ürün kavramının iyi anlaşılması bu ürünlerin fiyatlarının neden daha düşük olduğunu anlamak için yararlı olacaktır.

Teşhir Ürün Kavramı Nedir?

Teşhir ürün tanımı itibariyle mağazaların vitrinlerinde tanıtılmış olan ürünlere denilmektedir. Söz konusu teknolojik ürün ise teşhir ürün olarak adlandırılmış ürün sergilenmiş, açılmış ve potansiyel müşteriler tarafından mağazada kısa süreli kullanılmıştır.

Mağazaların müşterilere ürün hakkında fikir vermesi için başvurdukları bir yöntem olan teşhir ürünler esasında oldukça yararlıdır. Bir ürünün hangi özellikler taşıdığı, nasıl olduğu gibi bilgiler teşhir ürün sayesinde mümkün olmaktadır.

Ancak bu ürünler daha sonra mağazanın elinde kalmaması için satışı da yapılmaktadır. Paketi açılmış olduğu için teşhir ürünlerin fiyatı da buna göre daha hesaplı olmaktadır.

Teşhir Ürün Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Teşhir ürün alırken dikkat edilecekler daha sorunsuz bir alışveriş deneyimi yaşamak için yararlı olur. Genelde teşhir ürünler çok fazla sorun çıkarmaz ve olası bir sorunu varsa bu satıcı tarafından ifade edilir. Ancak yine de tatsız durumlar yaşanmaması için belirli noktalara dikkat edilmesi gerekiyor.

Teşhir ürün alırken öncelikle ürünün genel durumuna dikkat edilmelidir. Bu kapsamda açık olarak sergilendiği için üründe çok ufak çiziklerden daha büyük çizik ya da kozmetik sorunlar oluşmuş olabilir. Bu yüzden fiziksel durumu mutlaka incelenmelidir. Fiziksel hasarın olup olmadığını görmek internetten satış durumunda olanaklı olmadığı için genelde teşhir ürünlerin mağazadan alınması daha yararlı olacaktır.

Bunun dışında ürünün iç genel durumuna da bakılmalıdır. Çalışıp çalışmadığı, ne kadar süredir teşhir olarak kullanıldığı, pil ömrü, fotoğraf kalitesi, ekran hassasiyeti gibi özellikler de yine teşhir ürün alırken dikkat edilecekler arasında yer almaktadır. Teşhir ürünler için önemli bir diğer nokta da garanti durumunu öğrenmektir. Bazı mağazalar teşhir ürünler için garanti vermemektedir. Bu yüzden teşhir ürün almadan önce garanti durumunu net bir şekilde öğrenmek yararlı olacaktır.

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap