1. Ana Sayfa
  2. Mobil Dünyası
  3. Telefondan Kaliteli Ses Kaydı Nasıl Alınır ?

Telefondan Kaliteli Ses Kaydı Nasıl Alınır ?

featured

Youtube video çekimi, şiir okumak, şarkı söylemek gibi eylemleri telefonunuzdan (önereceğim programla) daha kaliteli şekilde kayıt altına alabilirsiniz. Bildiğiniz üzere telefonun normal ses kaydedicisi çok da kaliteli olarak ses almamaktadır. Bu makalemizde telefondan kaliteli ses kaydı nasıl alınır sorusunu yanıtlamaya çalışacağız.

Youtube üzerinden kaliteli videolar yüklemek için ekstra ekipmanlar gerekmektedir. Bunlardan bazıları ; kamera (aksiyon, profesyonel dslr vs. ) , bilgisayar, mikrofon ve benzeridir. Fakat youtube’a yeni katılım sağlamış olan video içerik üreticileri  ( Türkiye tabiri ile Youtuberlar ) genellikle öğrenci veya düşük gelirli olduğundan; ekipman için kaynak para bulamamaktadırlar. Bu sebeple telefon ile video çekmeyi tercih eder. Hatta günümüzde telefonların kamerasının gelişmişliği ve teknolojinin ilerlemesi dolayısıyla profesyonel olan bazı video içerik üreticilerinden de video için telefon kullananlar bulunmaktadır.

Bilgisayar üzerinden kaliteli ses kaydı almak için farklı programlar bulunsa da telefon için bu konu kısıtlıdır. Anlatacağım program sadece android telefonlarda mevcuttur, iphone ve diğer telefonlar için başka programlar bulduğumda gene sizlerle paylaşacağım. Telefon ses kalitesini arttırma programı için detayları sizlerle paylaşıyoruz.

Kaliteli Ses Kayıt Programı Android

Programımızın adı : Hi-q mp3 recorder

Ücretsiz versiyon indirmek için tıkla

Ücretli versiyon indirmek için tıkla

Programı size daha iyi tanıtabilmek adına ücretli versiyonunu satın aldım. Ücretli ve ücretsiz versiyon arasında fazla bir fark bulunmuyor. Ücretli versiyonda avantaj olarak daha fazla süreyle kayıt alabiliyoruz ve reklam çıkmıyor.


 

Arayüz ve Ayarlar

Yukarıda numaralandırılmış rakamlardaki özelliklerin ne işe yaradığını maddeler halinde aşağıya yazıyoruz.

  1. Ses dosyalarınızın hangi formatta kaydedeceğinizi bu bölümden seçebilirsiniz.
  2. 320 en kaliteli ses seçeneğidir. 1 dakika ses kaydı 2.4 mb yer kaplar.
  3. +5 +7 aralığında dB ayarı yapabilirsiniz. Önemli bir ayardır. Kendi sesinize en uygun dB ayarını bulmak için deneme yanılma yapmalısınız.
  4. Zamanlama bölümünde örneğin 5 saniyelik bir konuşma yapacaksanız buradan 5 saniye seçiniz. 5 saniye sonra kayıt otomatik olarak duracaktır.
  5. Kayıt başla, durdur ve devam et anlamına gelmektedir.
  6. Başlattığınız ses kaydını telefonunuza kaydederek dosya haline getirir.

 

Yakın zamanda makaleye video da eklenecektir. Sitemize göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz.

 

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap