1. Ana Sayfa
  2. Donanım Haberleri
  3. Tablet Televizyona Nasıl Bağlanır?

Tablet Televizyona Nasıl Bağlanır?

featured

Tablet televizyon bağlantısı yapmak daha geniş ekranda keyif yaşamak isteyenler için önemli olabilir. Tablet ve televizyon bağlantısı kablolu ve kablosuz şekilde yapılabiliyor. Smart olarak adlandırılan akıllı televizyon kullanıyorsanız herhangi bir kabloya gerek olmadan da bağlantıyı çabucak yapabileceksiniz.

Kablosuz Tablet Televizyona Nasıl Bağlanır?

Tablet televizyona nasıl bağlanır sorusu özellikle tablet ekranını yeterli bulmayanlar tarafından daha geniş ekranda izleme yapmak isteyenler için önem taşıyor. Çok kolay bir şekilde kablosuz bağlantı yapabilir ve tablet ekranını televizyona yansıtabilirsiniz. Bu durumda kablo kirliliği de olmadan tablet ve televizyon bağlantısını çok pratik şekilde yapabileceksiniz.

Bunun için ise televizyonun smart olması gerekiyor. Televizyonunuz smart yani akıllı özelliklere sahipse öncelikle tablet ve televizyonun aynı ağda olduğundan emin olun. Eğer smart TV yerine televizyonu akıllı hale getirecek olan bir kutu kullanıyorsanız; Amazon Fire, Roku ve benzeri gibi, bu durumda da kutu ile tabletin aynı ağ üzerinde olduğundan emin olun.

Ağ kontrolünü yaptıktan sonra ilk olarak televizyonun ana ekranına giriş yapın. Bunun için ana meni ya da ana sayfa düğmesini seçebilirsiniz. Daha sonra ise şu adımları takip edin;

  • Ana menü sekmesinden Ekran Yansıtma seçeneğini bulun. Bazı televizyonlar için ekran yansıtma özelliği kumanda üzerinden de doğrudan seçilebilmektedir. Böyle bir düğme varsa doğrudan onu seçebilirsiniz.
  • Ekran yansıtmayı seçtikten sonra ise tabletinizin üst sekmesinden ekran yansıtma özelliğini aktif hale getirin. Daha sonra tabletinizde bir eşleşme ekranı ortaya çıkacaktır. Aynı ağda olduğunuz televizyon bu eşleşme ekranında görülecektir. Daha sonra televizyonunuzu seçin.
  • Televizyon ve tablet bağlantısı kısa süre içinde kurulacaktır.

Bu noktada unutmamanız gereken konu tabletinizi dik bir konumda tuttuğunuzda televizyona görüntü de dikey şekilde yansıyacaktır. Tam ve geniş ekran görüntü almak için tabletinizi yan çevirin.

Kablolu Tablet Televizyona Nasıl Bağlanır?

Tableti televizyona kablolu bağlamak ise televizyonun smart özellikler taşımadığı durumlarda gerekir. Bunun için ise televizyonun HDMI girişi olması gerekmektedir. Bunun için HDMI TYPE C bağlantı kablosu alarak tablet ile televizyon arasında bağlantı kurabilirsiniz. Bağlantı kurulduktan sonra doğrudan tablet görüntüsü televizyona yansıyacaktır. Soket kısmına göre kabloyu TYPE D olarak da tercih edebilirsiniz.

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap