1. Ana Sayfa
  2. Mobil Dünyası
  3. Tablet Sektörüne OnePlus da Giriş Yapıyor

Tablet Sektörüne OnePlus da Giriş Yapıyor

featured

Teknoloji alanında son dönemlerin önemli markalarından olan OnePlus şimdi de tablet sektörüne giriş yapmaya hazırlanıyor. Başarılı performans sunan telefon modelleri ile öne çıkan OnePlus aynı başarıyı şimdi tablet alanında yakalamak isteyecek.

OnePlus Tablet Sektörüne Giriyor

Yaklaşık olarak 8 yıldır akıllı telefon üretimi yapan OnePlus yakaladığı başarıyı tablet sektöründe de göstermek istiyor. Bu bağlamda markanın OnePlus Pad isminde bir tablet geliştirdiğine dönük iddialar gündeme geldi. Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi EUIPO’ya göre OnePlus bir tablet için patent başvurusu yaptı. Ürüne ait başvuru tarihi ise 1 Temmuz olarak açıklandı.

Patent başvurusunu dokuzuncu kategori olarak yapan marka bu alandaki ürünlerden birisini üretebiliyor. Kategoride yer alan ürünler ise; veri işleme araçları, bellek, yazıcı, bilgisayar ve tablet olarak öne çıkıyor. Patent başvurusundaki isim Pad olarak alındığı için de OnePlus’ın tablet geliştirme ihtimali oldukça kuvvetli görünüyor. Henüz OnePlus tarafından tabletler ile ilgili bir açıklama yapılmazken yakın zamanda markadan açıklama yapılması bekleniyor.

OnePlus Tablet Sektöründe Başarılı Olacak mı?

Tablet çeşitleri günümüzde büyük markaların yanında daha küçük markalar tarafından da çok geniş seçeneklerde sunuluyor. Bu yüzden OnePlus tablet alanında oldukça önemli bir mücadele vermesi gerekecek. OnePlus 9 Pro telefon modeli ile kullanıcıların beğenisini kazanmış olan firma, bu alandaki başarısını şimdi de tablet alanına taşımak istiyor.

Benzerlerine göre OnePlus’ın ilk olarak mücadele vereceği markalar ise Vivo, Realme, Samsung ve Lenovo olarak öne çıkıyor. Özellikle Samsung ve Realme tabletler fiyat performans ürünleri sunmaları açısından piyasada oldukça popüler satış rakamlarına sahip bulunuyor.

OnePlus tablet modelinin nasıl olacağı, hangi özellikler taşıyacağı ve ne kadar fiyat üzerinden satışının yapılacağı henüz net olarak bilinmiyor. Ancak OnePlus tablet piyasadaki rakiplerinin yanında yer almak için gelişmiş özellikler taşıması ve her şeyden önemlisi fiyat açısından da kullanıcı beklentilerini karşılamak durumunda. Ama akıllı telefonlarda gösterdiği başarıyı tablet alanında da göstermek istediği için OnePlus da yakın zamanda önemli tablet üreticileri arasında yerini alabilir.

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap