1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri
  3. Steam Oyun İade Nasıl Yapılır?

Steam Oyun İade Nasıl Yapılır?

featured

Hem oyun yelpazesi hem de indirimleri ile Steam oyun severler tarafından popüler olarak tercih edilen bir platform olarak öne çıkıyor. Ancak bazı durumlarda alınan oyunların iadesi de gerekebiliyor. Steam oyun iadesi yapmaya olanak tanımasına rağmen bunun için bazı kuralların yerine getirilmesi gerekiyor.

Steam Oyun İade Etme

Steam üzerinden alınan oyunlar kullanıcıların tercihlerine bağlı olarak farklı sebeplerden ötürü iade edilmek istenebilir. Özellikle satın alınan oyunun istendiği gibi çıkmaması sonucunda Steam oyun iadesi yapmak oyun severlerin maddi kayıp yaşamalarının önüne geçiyor. Ayrıca oyundaki hataların da çok olması yine kullanıcıların oyunlarını iade etmelerini sağlıyor.

Oyun iade etmek için ise Steam oyun iadesi şartları yerine getirilmesi gerekiyor. Bu şartlar şu şekilde belirlenmiş durumda;

  • Oyunun satın alındığı tarihten itibaren en çok 14 gün yani 2 hafta geçmiş olması gerekiyor. Bu sürenin dışında kalan oyunlar için iade işlemi yapılmıyor. Oyunun hiç oynanmamış olması da buna etki etmiyor.
  • İade edilecek oyunun en fazla 2 saat oynanması gerekiyor. 2 saatin dakika olarak aşılması bile oyunun iadesini geçersiz kılıyor.
  • Oyunda kullanılan hile yüzünden yasaklama söz konusu olduysa bu durumda da Steam iade kabul etmiyor.
  • Ön sipariş olarak alınmış oyunlar için oyun piyasaya çıkmadan önce her zaman iade yapmak mümkün oluyor ama oyun satışa çıktıktan sonra aynı kurallar geçerli oluyor.
  • Steam iadesi yapmak için oyunun mutlaka Steam üzerinden alınması gerekiyor. Başka platformlardan alınan oyunlar iade edilmiyor.

Steam Oyun İade Yapmak

Steam oyun iade etmek için öncelikle ana paneli açmanız gerekiyor. Buradan karşınıza çıkacak panelden Kütüphane kısmını seçmelisiniz. Daha sonra ise iade etmek istediğiniz oyunun üzerine tıklamanız gerekiyor. Açılan sayfadan da Bağlantılar sekmesine ya da Destek seçeneğine geçiş yapmalısınız.

Destek kısmına ise oyunu iade etmenin gerekçesini yazmalısınız. Bu adımda hazır sebeplerden birisini seçmelisiniz. İade sebebini de belirledikten sonra Steam iade seçenekleri sayfası karşınıza çıkacaktır. İade yöntemini cüzdanınıza kayıtlı olan kredi kartınıza talep edebilirsiniz.

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap