1. Ana Sayfa
  2. Güncel Yazılar
  3. Steam Deck Siparişleri Patlama Yaptı

Steam Deck Siparişleri Patlama Yaptı

featured

Ünlü oyun platformu Steam’in yeni nesil oyuncu konsolu olarak duyurduğu Steam Deck satışlarında patlama yaşanıyor. Valve tarafından geçen günlerde tanıtılan Steam Deck için ön kayıtlar devam ediyor. Kullanıcılar konsola büyük ilgi gösteriyor ve bu durum da yeni kayıtların geç tarihte alınmasına neden oldu. Bu kapsamda en yakın sipariş tarihi 2022 yılının ikinci çeyreği olarak belirlendi.

Steam Deck Siparişlerinde Yoğunluk

Son günlerin en çok konuşulan konsolu olarak öne çıkan Steam Deck, kullanıcılar tarafından yoğun ilgi görüyor. Görünüm olarak Nintendo Switch’i andıran Steam Deck ancak özellikleri ile büyük ilgi çekti. Farklı özellikler sunarak daha geniş kesimlere de ulaşmayı başaran konsolun ön siparişleri de adeta patlamış durumda.

Steam Deck için Valve tarafından üç farklı paket hazırlandı. Her birisinde farklı özellikler yer alan paketlerin ilkinde 64 GB eMMC depolama ve taşıma kılıfı bulunuyor. Bu modelin fiyatı ise 399 dolar olarak öne çıkıyor.

Bir diğer pakette yer alan özellikler ile 256 GB NBMe SSD ile öne çıkıyor. SSD olması yüzünden daha hızlı bir kullanım olanağı sunan bu paket kapsamında kullanıcılar daha iyi bir oyun deneyimi yaşayabilecek.

En pahalı paket olarak çıkan sürümde ise 512 GB SSD bulunuyor ve parlama önleyici ekran da yer alıyor. Özel taşıma çantası ve sanal klavyeye de sahip olan bu modelin ABD satışı 650 dolar olarak belirlendi.

Ön Kayıtlar Ertelendi

Steam Deck ön kayıt süresi başlar başlamaz oyuncular tarafından yoğun bir ilgi gösterildi. Aralık ayında ise ön kayıtları tamamlayan kişilere sipariş daveti yollanacak. Ancak şirketten yapılan açıklamada tahmini tarihler kayıt yaptıranlar için can sıkıcı olabilir.

Aralık ayında siparişleri başlayacak ürünler için iki farklı tarih bulunuyor. 64 ve 256 GB sürümler için tahmini sipariş tarihi 2022 yılının ikinci çeyreği, 512 GB sürümün ise 2022 yılının üçüncü çeyreği olarak kaydedildi. Buna göre Steam Deck satın almak için oyun severler bir süre beklemek zorunda kalacak.

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap