1. Ana Sayfa
  2. Güncel Yazılar
  3. Spotify Sanal Konser Dönemi Başlatıyor

Spotify Sanal Konser Dönemi Başlatıyor

featured

Popüler müzik platformu Spotify sanal konser dönemi başlatıyor. Platform yakın zamanda sanal konserlere başlanacağını duyurdu. Buna göre platformda ünlü müzisyenler ile dinleyiciler dijital ortamda karşı karşıya gelecek. Spotify bu sayede salgın yüzünden uzun bir süredir konser vermeyen müzisyenlere destek olmayı amaçlarken aynı zamanda kullanıcıları için de keyifli zamanlar yaratmak istiyor.

Spotify Sanal Konser Dönemi

Tüm dünya tarafından kullanılan popüler müzik uygulaması Spotify’da sanal konser dönemi başlıyor. Geçen yıl koronavirüs salgını yüzünden müzik sektörünün adeta durma noktasına gelmesi yüzünden bu yeni fikir hem müzik sektörüne hem de müzik severlerin mutlu olmasına neden olacak. Salgın esnasında farklı platformlar bu türden yöntemler denemişti. Ancak bu platformlarda yer alanlar daha önce kaydedilen konser kayıtları olduğu için canlı olarak izlenmemişti.

Spotify tarafından yapılan açıklamada ise konserlerin canlı olarak dinleyiciler ile buluşacağına vurgu yapıldı. Platform açıklamasında; “Konser dediğimiz şey canlı olduğu için güzeldir. Daha önceden kaydedilmiş olan görüntüleri izlemek, film izlemekten farksızdır. Bize göre konserleri eğlenceli ve dinlenir kılan canlı performanstır,” denildi. Bu kapsamda da platformda yer alacak konserlerin tıpkı gerçekte olduğu gibi canlı olarak yapılacağı da vurgulandı.

Sanal Konserlerde Kimler Sahneye Çıkacak?

Spotify canlı konser özelliği için henüz detaylar belli olmadı. Ancak platform tarafından yapılan açıklamada bu ay sonunda ve devamındaki aylarda konserler başlayacak. Bu kapsamda da ilk canlı konserlere çıkacak olan müzisyenler şimdilik The Black Keys, Rag’n’Bone Man, Bleechers’ Jack Antonoff, Leon Bridges ve Girl in Red olarak açıklandı.

Konserlerin nasıl olacağına dair de şimdilik net bir açıklama bulunmuyor. Ancak çoğu konserin görüntülü değil, canlı yayın, bir tür radyo yayını gibi olacağı tahmin ediliyor. Bunun dışında platform altyapı sorunlarını ortadan kaldırması halinde görüntülü olarak da konser yayınlayacak.

Bu açıklama sonrasında bazı kullanıcılar ise Spotify’a bu durumun zaten Youtube üzerinden yapıldığını ifade eden yorumlarda bulundular. Buna göre Spotify kendi platformunda görüntülü konser yayınlarını sağlayamazsa, büyük ihtimalle Youtube kanalı üzerinden konserleri müzik severler ile buluşturabilir. Ayrıca konserleri dinlemek için ücretli üyelik şartı da aranmayacak.

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap