1. Ana Sayfa
  2. Donanım Haberleri
  3. Sorun Bildirdiğinden Windows Aygıtı Durdurdu (Kod 43) Hatası Çözümü

Sorun Bildirdiğinden Windows Aygıtı Durdurdu (Kod 43) Hatası Çözümü

Windows Aygıtı Durdurdu Hatası Çözümü

Popüler sorunlardan birisi olan sorun bildirdiğinden Windows aygıtı durdurdu (KOD 43) hatası çözümü ile alakalı bilgiler sunacağız. Dünyanın en çok kullanılan ve kapsamlı işletim sistemi Windows, artık içeriğinde ki sorunlar ile alakalı olarak siz kullanıcılarını sürekli olarak bilgilendiriyor. Çeşitli nedenlerden dolayı aldığınız hata kodlarını tanımak ve çözümlerini bulmak ayrıca önemlidir.

Windows hata kodları sayfasını inceleyerek de bu anlamda net bir şekilde fikir edinebileceğinizi unutmayın. Windows aygıtı durdurdu hatası insanların sıklık ile karşılaştığı ve ciddi manada sıkıntı yaşanıyor demek yanlış olmaz sanırım. Şimdi bu anlamda sizlere elimizden geldiğince sorunun çözümü ile alakalı olarak aşamaları anlatma yoluna gideceğiz.

Windows Aygıtı Durdurdu (Kod 43) Hatası Nasıl Çözülür?

Bu sorunun genellikle nedeni aygıt güncellemelerinin yapılmaması olarak nitelendirilebilir. Bildiğimiz gibi donanım üreticileri zaman içerisinde yazılım güncellemeleri yaparak bu anlamda seçenekleri enine boyuna analiz eder ve değerlendirir. Bu sorunun zaman içerisinde düzeltilmesi için ise çeşitli yöntemler uygulanır. Şimdi sizlere aşamaları anlatalım.

1-) Bu hatayı aldıysanız öncelikli olarak başlat menüsüne tıklayın. Ardından direkt olarak “Aygıt Yöneticisi” yazın ve karşınıza çıkacak olan ilk seçeneğe tıklayarak giriş yapın.

Windows KOD 43 Hatası

2-) Aygıt yöneticisi ekranında bilgisayarınızda yer alan bütün donanımların bir listesini bulacaksınız. Bu liste içerisinde hata veren aygıtı bulmanız gerekiyor. Hata veren aygıtın solundaki ikonların üzerinde sarı renkli bir ÜNLEM İŞARETİ görebilirsiniz.

3-) Sorun veren aygıtın üzerine mouse yardımı ile sağ tık yapın ve çıkan seçenekler içerisinde CİHAZI KALDIR seçeneğini işaretleyerek bu aygıtı bilgisayarınızdan tamamen kalıcı olarak kaldırın.

4-) Akabinde bilgisayarınızı yeniden başlatın. Sonrasında bilgisayar açıldıktan sonra tekrardan AYGIT YÖNETİCİSİ ekranına gidin. Dosya, Eylem gibi menülerin altında yer alan X işaretinin solundaki DONANIM DEĞİŞİKLİKLERİNİ TARA sekmesine tıklayın. Bu işlem, bilgisayarınızda yazılımı bulunmayan programların en güncel yazılımlarını yüklemenize yardımcı olur.

5-) Bu işlemin hemen ardından sorun veren aygıtın yazılımı sıfırdan internet kullanılarak yeniden indirilecektir. Bu sayede yazılım eksikleri ve sorunları tamamen ortadan kalkacak ve sorunun çözümü mümkün hale gelecektir.

DriverEasy Programı ile KOD 43 Hatası Çözümü

Türkiye genelinde özellikle birkaç senelik dilim içerisinde bu sorunun farklı çözümlerini araştırma yoluna giden insanlar, programlar yardımı ile de kontrol altına alabiliyor. DriverEasy programı, yazılımların en güncel hallerini bularak sizin için sıfırdan indirir ve kurarak bilgisayarınızda ki donanım hatalarını ortadan kaldırır.

Bu programı internetten ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Normalde ücretli bir program olduğundan dolayı tüm özelliklerini kullanmanız mümkün olmaz.

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap