1. Ana Sayfa
  2. Güncel Yazılar
  3. Sony, Housemarque Stüdyosunu Satın Aldı

Sony, Housemarque Stüdyosunu Satın Aldı

featured

Ünlü bilişim ve elektronik firması Sony, Housemarque Stüdyo’yu satın aldı. Böylece Sony, PlayStation bünyesine yeni bir stüdyo daha eklemiş oldu. Oyun severler tarafından sevilen oyun Returnal’in geliştiricisi olan Housemarque bundan böyle Sony çatısı altında faaliyet gösterecek.

Housemarque Sony Çatısı Altında

Playstation 5’e özel olarak geliştirilmiş olan Returnal oyunun yapımcısı Housemarque, oyunun başarısı ile birlikte dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Özellikle oyun severler tarafından da sevilen ve eleştirmenler tarafından da yüksek notlar alan oyun hâlâ sevilerek oynanıyor.

Oyun severlerin dikkatini çeken Housemarque, sadece oyun severlerin değil Sony’nin de dikkatini çekti. Bu kapsamda Sony, Housemarque’ı bünyesine kattı ve oyun geliştirmelerini artık Housemarque, Sony çatısı altında sürdürecek.

Söz konusu haber PlayStation Başkanı Hermen Hulst tarafından da sosyal medya hesabı üzerinden açıklandı. Hulst tarafından yapılan açıklama kapsamında stüdyonun geleceği konusunda olumlu yorumlara yer verildi ve Housemarque’in çok büyük potansiyel taşıdığı vurgulandı. Bu sürecin bir parçası oldukları için de Hulst büyük heyecan duyduklarını dile getirdi. Ayrıca Hulst, Super Stardust HD oyunundan beri Housemarque hayranı olduğunu ve bu birleşmeden dolayı büyük mutluluk duyduğunu da sözlerine ekledi.

Housemarque de Memnuniyet Duyuyor

Konuyla ilgili olarak Housemarque tarafından da açıklama yapıldı. Housemarque şirketinin kurucu ortağı olan Ilari Kuittinen stüdyonun 26 yıllık tarihi boyunca bu birleşme ile en önemli bir adım atmış olduğunu ifade etti. PlayStation Studios bünyesine katılmaktan dolayı büyük bir heyecan duyduklarını ifade eden Kuittinen bu sayede daha kapsamlı ve çok özel oyunlar geliştirebileceklerini de vurguladı.

Ayrıca bu aileye katılma ile oyun sektörüne dönük çok önemli yenilikler getirmeye de hazır olduklarını ifade eden Kuittinen, günümüz oyun sektörünü çok yakından takip etmeye önemli bir güç kazandıklarını da belirtti. Finlandiya merkezli olan Housemarque’in bu birleşim ile Finlandiya’daki oyun geliştiricileri için de önemli bir örnek teşkil ettiğinin altını çizen isim, Sony’den alacakları destekler ile birlikte oyun konusunda çok büyük aşamalar alacak olmalarının kendilerini mutlu ettiğini dile getirdi.

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap