1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. Snapchat Lens Challenges Özelliği ve Kullanımı

Snapchat Lens Challenges Özelliği ve Kullanımı

featured

Her geçen gün büyüyen ve gelişen Snapchat Lens Challenges özelliği ile alakalı olarak bilgileri sizlere sunmak istiyoruz. Bildiğimiz gibi sosyal medya sistemleri artık ciddi anlamda fark yaratmaya başladı. Ülke genelinde bilhassa Snapchat kullanımı her geçen gün daha da artıyor.

Ancak bir de TikTok uygulaması var ki dünya genelinde adeta yeni bir akım olarak ön plana çıktı. İnsanlar, ses montajları ile video çekerek eğlenceli seçenekleri sonuna kadar değerlendiriyor. Snapchat, zaman içerisinde bu platforma da rakip olabilmek için yeni bir seçenek üzerinde durdu.

Snapchat Lens Studio Challenge Nedir?

Snapchat Lens Challenges, TikTok mobil uygulamasının özelliklerini Snapchat’e getirerek ses montajları ile eğlenceli paylaşımlar yapma imkanını sizlere sunuyor.

TikTok, çok kısa süre içerisinde dünyanın en çok gelişen sosyal medya sistemlerinden birisi oldu. Öyle ki milyarlarca dolar para kazandıkları gibi alternatif açısından daha da gelişmiş seçenekler üzerinde duruldu.

Bu özellik, geliştirmeye bağlı olarak her geçen gün daha da ileri bir seviyeye ulaştı. TikTok için tabiki de henüz tam kapsamlı bir rakip değil. Ancak her geçen gün Snapchat üyeleri tarafından daha da ilgi ile kullanılan bir özellik haline geldi.

Snapchat Lens Challenges Özelliği Nasıl Kullanılır?

Snapchat, Lens Challenges özelliği için ayrı bir filtre paneli gibi alan belirledi ve bu anlamda tüm üyelere inanılmaz seçenekler sunuyor diyebiliriz. Türkiye genelinde de kullanımı her geçen gün istatistiki olarak biraz daha artıyor.

Snapchat Lens Challenges özelliğinin kullanımı ile alakalı olarak hemen yüzeysel şekilde sizlere birkaç bilgi sunmak istiyoruz.

  • Snapchat mobil uygulamasını açın ve kullanıcı girişi yapın.
  • Ardından Snapchat paylaşım ekranına giriş yapın ve burda filtreler panelini açın.
  • Lens Explorer isimli özelliğe tıklayın ve Lens Challenges paylaşım ekranına geçiş yapın.
  • Sonrasında kamera arayüzünde Lens Challenges için kullanacağınız ses montajını seçin.
  • Lens paylaşımı için yüz efektlerini de yine sorunsuz şekilde kullanırsınız. Kamera arayüzünde yüz efektlerinden ya da genel efektlerden herhangi birini seçin.
  • Sesi çalıştır düğmesine bastıktan sonra snapinizi kaydedin ve paylaşım tuşuna basın

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap