1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri
  3. Red Dead Redemption 2 Oynayanların Zooloji Bilgisi Artıyor

Red Dead Redemption 2 Oynayanların Zooloji Bilgisi Artıyor

featured

Son zamanların en çok adından söz ettiren oyunu olan Red Dead Redemption 2 oynayanların zooloji yani hayvan bilgilerinin de geliştiği öğrenildi. Özellikle oyundaki hayvanların çeşitli olması ve rehber sayesinde özelliklerinin tanıtılıyor olması Red Dead Redemption 2 oyuncularının daha geniş hayvan bilgisine sahip olduklarını ifade etti.

Red Dead Redemption 2 Zooloji Öğretiyor

Red Dead Redemption 2 konusu ve oynama dinamikleri ile birlikte pek çok oyuncu için şimdiye kadar en çok sevilen oyunlar arasında yerini almayı başardı. Oyundaki grafikler ve açık dünya yapısı oyuncuları fazlasıyla memnun ederken oyunun hayvan bilgisi yani zooloji alanında da oyunculara önemli katkıları olduğu ifade edildi.

Video oyunları genel olarak el göz koordinasyonunu ve karar verme yeteneğini geliştirmelerine karşılık bazı oyunlar oyuncular üzerinde daha gelişmiş özelliklerine sahip olabiliyor. Özellikle Red Dead Redemption 2 bu konuda oldukça fazla getirisi olan bir oyun olarak öne çıkıyor.

Red Dead Redemption 2 Araştırması Sonuçlandı

Red Dead Redemption 2 oynayanlar üzerinde 500 katılımcı ile gerçekleştirilen bir deney ile araştırmayı yapanlar RDR2’yi oynayanların hayvanlar alemine daha fazla aşina olduklarını öğrendi. Çünkü oyunda çok geniş çeşitlilikte hayvanlar alemi bulunuyor ve oyuncu haritada dolaştıkça bu hayvanlar ile etkileşime geçebiliyor.

Özellikle av sahneleri sayesinde de başlı başına ayrı bir oyun olarak öne çıkan Red Dead Redemption 2, bu sayede oyuncuları için önemli bir zooloji bilgisi de katmış durumda. Oyundaki hayvanlar o kadar çok çeşitlilik taşıyor ki bazı hayvanlar, belgesellerde bile zor şekilde gösteriliyor.

Oyunu oynayanlar ile oynamayanlar arasında yapılan araştırmada oyunu oynayanlar kendilerine gösterilen hayvan fotoğraflarına daha doğru yanıtlar verdi. Bu durum da oyunun hayvanlar alemine dair bilgileri oyunculara kazandırdığını gösterdi.

Araştırmanın yapılış amacı ise oyunların sadece eğlence amaçlı olmadığı ve oyuncular için yeri geldiğinde önemli kazanımlar sunduğunu ortaya çıkarmaktı. Araştırma sonuçlarına göre bu durum gerçekleşmiş gibi görünüyor.

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap