1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri
  3. PlayStation Oyunları PC İçin Çıkmaya Devam Ediyor

PlayStation Oyunları PC İçin Çıkmaya Devam Ediyor

featured

Oyunlar genelde tüm platformlar için yayınlanıyor olsa da PlayStation için çıkan ve başka platformlarda olmayan oyunlar da bulunuyor. Özellikle Last of Us gibi oyunlar sadece PlayStation’da oynanabiliyor ve bilgisayar sahipleri için bu oyunlardan mahrum kalmak sıkıntı yaratabiliyor. Ancak PlayStation tarafından yapılan açıklamada PlayStation oyunları PC için çıkmaya devam edecek.

PlayStation Oyunları PC’ye Gelecek

PlayStation oyunlarını PC’de oynamak isteyenler için önemli bir açıklama yapıldı. PlayStation modları geliştiricisi Lance McDonald tarafından yapılan açıklamada PlayStation oyunlarının PC’ye çıkmaya devam edeceği belirtildi.

Özellikle oyun severler tarafından uzun bir dönemdir çıkması beklenen Bloodborne isimli oyun büyük bir hayran kitlesine sahip bulunuyor. Bu yüzden de PC versiyonun da çıkması bekleniyor. Ancak McDonald’a göre Bloodborne şimdilik PC için çıkacaklar listesinde bulunmuyor. Oynanış açısından zorlayıcı ve sürükleyici olan PC kullanıcılarının uzun zamandır beklediği oyun olmasına karşılık alınan haberlere göre bir süre daha PC için çıkmayacak. Ama başka PlayStation oyunlarının PC versiyonları yayınlanacak.

PlayStation Oyunları PC İçin Ne Zaman Çıkacak?

PlayStation oyunları PC çıkış tarihi kesin olarak şimdilik bilinmiyor. Gelecek oyunlara dönük olarak resmi bir açıklama bulunmamasına karşılık beklenen ilk oyunlardan birisi Ghost of Tsushima olarak öne çıkıyor.

Sony genelde PlayStation oyunlarının PC için çıkmasına pek sıcak bakmıyor. Ancak popüler olan ve PC kullanıcıları tarafından da oynanmak istenen oyunlara PC versiyonu yayınlıyor. Geçen dönemde özellikle RDR2 gibi oyunların konsol sonrasında bilgisayara çıkış yapması PC kullanıcılarını önemli ölçüde sevindirmişti. Bu kapsamda da PlayStation, oyunların PC’ye çıkması için kapı aralamayı sürdürüyor.

PlayStation’da oynanan ve PC’de çıkması beklenen oyunların ise hangi tarihlerde resmi olarak oyunculara sunulacağı ise henüz tam olarak bilinmiyor.

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap