1. Ana Sayfa
  2. Güncel Yazılar
  3. PlayStation 5’e Rakip Nintendo Switch Pro Tanıtıldı

PlayStation 5’e Rakip Nintendo Switch Pro Tanıtıldı

featured

Playstation 5’e rakip olarak Nintendo Switch Pro tanıtıldı. Daha çok mobil odaklı olan Nintendo Switch Pro’nun gelişmiş özellikleri oyuncuları tatmin etmeyi başarıyor. Özellikle küçük boyutları sayesinde taşınması için büyük bir avantaj yaratıyor.

Nintendo Switch Pro Tanıtıldı

Çoğunluk için konsol demek Xbox ya da PlayStation anlamına geliyor. Özellikle bu modellerin boyutları, sundukları grafik kalitesi ve sundukları eğlence ile diğer konsollar geri planda kalıyor. Ancak yüksek performans günümüzde artık boyut ile ölçülmüyor. Bu bakımdan konsol çeşitleri arasında Nintendo Switch Pro özel yapısı ve görünümü ile öne çıkıyor. Nintendo Switch Pro özellikleri itibariyle küçük boyutlarına rağmen yüksek performans sergilemeyi başarıyor.

Nintendo Switch Pro Özellikleri

Nintendo Switch Pro özellikleri itibariyle yüksek performans gösteren donanım parçaları ile öne çıkıyor. Özellikle oyun odaklı ergonomik tasarımı ve kendi ekranı ile birlikte başka bir ekrana ihtiyaç duymadan oyun keyfi sunan Nintendo Switch Pro 4K kalitesinde görüntü veriyor. Güçlü Nvidia TEGRA x1+ işlemcisi ile birlikte oyunlarda yüksek performans sergileyen konsol 7 inç büyüklüğünde ekrana sahip.

Realtek çip sayesinde de harici ekranlara bağlantı özelliği sunuyor. Bu durum da isteyenlerin daha büyük ekranlarda oyun oynamasını mümkün kılıyor. Batarya sistemi olarak da günümüz teknolojisini kullanan model böylece uzun soluklu kullanım olanağı sunuyor. Gelişmiş soğutma sistemi ile birlikte kesintisiz oyunlarda bile oyun severlere ideal bir kullanım fırsatı veren model, ısınmalara karşı da dayanıklı oluyor.

Bu özellikleri ile birlikte Nintendo Switch Pro ekran bağlantısı yapıldığında PS5 ve Xbox’dan hiç de geri kalır yanı kalmıyor. Özellikle 4K desteği oyunlarda yüksek çözünürlük ve grafikler elde etmek için ideal alıyor. Özellikle işlemcisi günümüz oyunlarını oynatmak için yeterli performans sergileyebiliyor.

Daha önceden Nintendo için çıkarılan oyunlar platforma özel olarak tasarlanan ve sürüm olarak farklı olan oyunlardan oluşuyordu. Ancak şimdi gelişen altyapısı sayesinde platform için çıkarılacak olan oyunlar görüntü kalitesi açısından herhangi bir kayıp yaşamıyor. Bu sayede de PC ya da konsoldaki görüntü kalitesini birebir elde etmek de mümkün hale geliyor.

 

 

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap