1. Ana Sayfa
  2. Mobil Dünyası
  3. Play Store Tasarımında Önemli Değişim Yaşanıyor

Play Store Tasarımında Önemli Değişim Yaşanıyor

featured

Google Play Store akıllı saat kısmı tamamen değişiyor ve kullanıcılar için daha stabil, kullanışlı ve işlevsel hale getiriliyor. Özellikle akıllı saat kullanıcıların daha iyi bir deneyim yaşamaları için geliştirilen yeni Wear OS özellikleri ile birlikte kullanıcılar da daha iyi bir deneyim odaklı kullanım yaşayabilecek.

Yeni Wear OS Tasarımı İşlevsellik Ön Planda Tutuyor

Google Play Store Wear OS olarak akıllı saat kısmını tamamen değiştiriyor. Bu kapsamda sistem baştan aşağı şekilde yenilenecek. Google tarafından yayınlanan görsellerde ilk öne çıkan detay ise uygulamaların listelenme şekli olarak dikkat çekiyor. Yeni görünüm sayesinde uygulamalar açık gri renge sahip bir zemin üzerinde yer alacak.

Söz konusu görünüm daha önceki versiyonlara göre de daha güzel ve estetik duruyor. Daha önceki tasarımda siyah arka planın üzerinde yer alan uygulamalar logo ve yazıları ile bulunuyordu. Bir diğer yapılan önemli yenilik ise uygulamaların açılması konusunda kendisini gösteriyor. Daha önceki sürümde uygulamaların açılması için küçük dairesel bir logo bulunuyordu. Yeni tasarım ile birlikte elips formunda bulunan arka plan ile beraber tüm ekranı kaplamış olan bir uygulama açma butonu yer alıyor.

Wear OS Daha Sade ve Toplu

Söz konusu yenilenen Wear OS tasarımı ile birlikte kullanıcıların görsel ve işlevsellik açısından daha iyi bir deneyim sunuyor. Ayrıca bu tasarımın önemli faydalarından birisi de küçük kadran boyutuna sahip olması ve böylece akıllı saatlerin ekranında daha iyi bir görünüm sağlayabilmesi. Daha önceki sürümler için Wear OS kullanıcıları küçük kadran yapısına sahip olan bazı modellerde kullanım sorunları yaşıyordu. Fakat yeni sürüm ile beraber yapılmış olan tasarım değişikliği de çok daha fazla nesneyi kadrana sığdırmayı amaçlıyor.

Wear OS özellikleri 2019 yılında tamamen değişmiş ve Google tarafından akıllı saat kullanıcıları için çok daha işlevsel bir hale getirilmişti. Google kullanıcıların saatlerine uygulama yükleyebilmesi için de özen göstererek Wear OS’ta yer alan uygulamaları akıllı saatlerin ekranlarından görünecek şekilde yüklemeye oldukça fazla çaba gösteriyor.

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap