1. Ana Sayfa
  2. Genel İnceleme Haberleri
  3. Photoshop ile Arka Plan Silme Nasıl Yapılır?

Photoshop ile Arka Plan Silme Nasıl Yapılır?

featured

Photoshop arka plan kolayca silme işlemini gerçekleştirmek için pek çok uygulama bulunmaktadır. Arka planı silme işlemi ile istenmeyen görüntüler kolay bir şekilde, profesyonel bir el değmişçesine hızlıca silinebilmektedir. Böylece fotoğraf istenilen hâle getirilmektedir. Bu işlemi kolayca gerçekleştirebilmek için belirli uygulamalar bulunmaktadır. Uygulamalar sayesinde fotoğrafları istenilen şekle getirmek ve arka planını silmek çok basittir.

Magic Wand Tool ile Arka Plan Silme

Magic Wand Tool, sihirli değnek aracı olarak geçmektedir. Bu uygulama sayesinde photoshop arka plan silme işlemi yapılabilmektedir. Öncelikle sihir değnek aracı seçilmelidir. Daha sonra arkadan silinmek istenen yere tıklanmalıdır. Tolerans ayarlarıyla oynayarak daha hassas seçimler yapabilmek mümkün olmaktadır. A

rdından, üst sekmede yer alan photoshop menüsünden seç ve ters çevir seçeneği işaretlenmelidir. Uygulama İngilizce olduğu için bu seçenek select > inverse olarak da geçmektedir. Bununla birlikte seçilen bölge ters çevrilecektir. Daha sonra, silme işlemi yapılabilmektedir. Magic Wand Tool photoshop uygulaması ile arka plan silme işlemi birkaç adımda kolayca tamamlanmaktadır.

Quick Selection Tool ile Arka Plan Silme

Photoshop arka plan silme Quick Selection Tool ile oldukça hızlı şekilde yapılabilmektedir. En kolay yöntemler arasında yer almaktadır. Uygulamanın menüsünde fırça seçilerek çıkarılacak yer taranmaktadır. Bu uygulamada, ekleme ve çıkarma seçenekleri de bulunmaktadır. Bu seçenekler ile hangi kısmın çıkarılmak istendiği kolayca seçilebilmektedir. Görsel istenilen hâle ulaştığında ise CTRL ile delete tuşlarına klavyede basıp arka plan silme işlemi gerçekleştirilmektedir.

Adobe Photoshop ile Arka Plan Silme

Photoshop arka plan kaldırma işlemi Adobe Photoshop ile de kolayca yapılabilmektedir. Öncelikle Adobe Photoshop menüsünden hızlı seçim aracı seçilmelidir. Daha sonra ekranda yeni bir menü açılacaktır. Bu menüden özne seç yazısına tıklanmalıdır. Daha sonra program kendiliğinden fotoğrafın üzerinde nesne algılayıp onu işaretlemektedir. + ve – işaretleri kullanılarak çıkarılmak istenen kısmın seçimi yapılabilmektedir.

Tarama işlemi bittikten sonra CTRL+J tuşlarına basılmalıdır. Ardından, alt kısımlarda katman şeklinde görsel belirmektedir. Arka plan yazan katmana basıldıktan sonra katman görünürlüğünü kapatma yazısına tıklanmalıdır. Böylece kolayca Adobe Photoshop ile arka plan silme işlemi tamamlanmaktadır.

Yorum Yap
  • Sen de Tilki'li Ol! 

Hemen Tilki'ye kayıt ol, sen de aramıza katıl ! 

Yorum Yap